Berisha: Edi Rama, ndalo bandat!

Postuar: 19/06/2017 - 14:43

Edi Rama, ndalo bandat”! Kjo është thirrja të cilën ish-Kryeministri Sali Berisha është detyruar t'i bëjë sot, kreut të qeverisë Edi Rama, pas incidenteve që po shtohen dita ditës gjatë kësaj fushate elektorale. Dhe incidenti i radhës shënohet në Pukë.

“Puka në dorë të bandave, - konstaton Berisha në rrjetet sociale duke sjellë emra dhe fakte. Banda e kryetarit të Bashkisë Pukë vendos postblloqe pas mesnate dhe ushtron presione tek kalimtarët për të votuar PS. Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. I bëj thirrje prokurorisë së shtetit të ndëshkojë me forcën e ligjit këta banditë të mbështetur nga Policia”, thekson ish-kryeministri duke publikuar mesazhin e qytetarit.

Statusi:

Pershendetje zoti Berisha.

Nepermjet jush dua te pyes ministrine e rendit a ka polici ne qytetin e Pukës ??!!! E bej kte pyetje pasi mbreme rreth ores 2 te nates ne vendin e quajtur "qafë çelë" jane ndaluar dhe kontrolluar makina të qytetarëve të ndryshem nga shoferi i kr.te Bashkisë Puke Sokol Frroku me banden e tij duke e bere presion qe te votojne Ps-në!!! Po mos te kete shtet te marrin masa vete njerezit.......te lutem anonimatin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-ministri teknik i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj, ka reaguar lidhur me rastin ‘Habilaj’, pas arrestimit të Moisi Habilajt, kushër

Ish-kryeministri Berisha ka reaguar pas zbardhjes së përgjimit mes të arrestuarëve për drogë në Itali, Moisi Habilajt dhe dy trafikantë t

Ambasadorit amerikan Donald Lu dhe një pjese të stafit të tij, i kanë mbyllur sytë me shami gjatë kohës që ai provon gatimet tradicionale

Ministri i Punëve të Brendshme Fatmir Xhafaj në një dalje publike para mediave, ka komentuar dosjen me 416 faqe ‘Habilaj’, ku mes emrave

Grupi parlamementar i Partisë Socialiste është mbledhur në Kryesinë e Kuvendit pas akuzave të bëra publike ndaj ish-ministrit të Brendshë

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së Petrit Vasili thotë se kryeministri Edi Rama nuk e përfaqëson më shtetin dhe se sot “ka lindur me e fo

Në seancën e një jave më parë Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi që të thërrasë edhe ish-kryeministrin Sali Berisha për të dëshmuar se çf

Pas daljes së dosjes së përgjimeve të bandës së drogës ka reaguar edhe avokati e politikani Spartak Ngjela, i cili thotë se gjithçka fill

   Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetin social “Facebook”, disa nga statuset e denoncimeve të “qytetarëve dixhitalë” që ka

   Takimi mes kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi dhe kryedemokratit Lulzim Basha në selinë e PD-së ka zgjatur 40 minuta.