E keni diskutuar me Presidentin? Kryemadhi: Kam 12 ditë pa e parë Metën

Postuar: 13/12/2017 - 12:25

Gjatë një konference për mediat, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka komentuar situatën politike në vend, ku kryefjala e debatit është kryeprokurori i ri.

Kryemadhi u shpreh se përderisa kërkohet zgjedhja e Prokurorit të Përgjithshëm me 36 vota, do të thotë që ka ende politikanë qe duan ta përdorin në interesin e tyre reformçn në drejtësi.

E pyetur nga gazetarja nëse ka ardhur koha që Presidenti Meta të thërrasë në një tryezë krerët e 3 partive politike në vend për reformën në drejtësi, u shpreh:

"Të them të drejtën kam nja 12 ditë që s’e kam parë Metën dhe për reformën s’kam folur se nuk më intereson fare çfarë bën Presidenti për reformën, Kushtetuta ia ka hequr të drejtën të merret me këtë gjë, kjo është një sjellje e klasës politike, që duhet të ndryshojë sjelljen e saj se pari mazhoranca."

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri Edi Rama në një bashkëbisedim me koordinatorët e bashkëqeverisjes iu bëri thirrje të gjithë qytetarëve që kanë probleme, të

Pas publikimit të fotos nga zëdhënësja e PD, ku në një tryezë ishin bashkë dy deputetët e PS, Pjerin Ndreu dhe Xhemal Qefalia si dhe ish-

Kryeministri Edi Rama njihet si një ndër politikanët më aktivë në rrjetet sociale.

Deputeti i PD, Luçiano Boçi i ftuar në studion e lajmeve të Ora News tha se është i gatshëm të përballet me ministren e Arsimit Lindita N

Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi, i është përgjigjur komisionierit për Zgjerim Johanes Hahn, i cili tha gjatë vizitës së tij në Tiranë s

Pas takimit të komisionerit për Zgjerim në BE, Johannes Hahn me kryeministrin Edi Rama, ka reaguar kryetarja e Lëvizjes Socialiste për In

Një javë pasi ndoqi finalen e botërorit ku Kroacia u rendit në vendin e dytë, Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar-Kitarović do të zhvil

Komisioneri evropian për zgjerimin Johannes Hahn e ka quajtur një tryezë fantastike, mbledhjen me kabinetin qeveritar të kryeministrit Ed

Komisioneri për Zgjerimin, Johanes Hahn ndodhet sot në Tiranë, për fazën përgatitore të punës dhe atë të vlerësimit për hapjen e negociat

   Investimet për përmirësimin e infrastrukturës rrugore në lagje të ndryshme dhe rikualifikimi i akseve kryesore si “Egnatia” apo “Aleks