Në Mirditë, kandidati i pavarur tërhiqet nga gara (VIDEO)

19/06/2019 - 20:15

Në Mirditë, Gjon Ndoj, kandidat i pavarur për bashkinë është tërhequr nga gara kur kanë mbetur vetëm pak ditë nga zgjedhjet.

Ndoj në një video të publikuar ka bërë të ditur se nuk do t’i bashkohet farsës së këtyre zgjedhjeve duke u kërkuar të gjithë mbështetësve të tij të mos dalin për të votuar në 30 qershor.

Në video ai tregon arsyet e tërheqjes duke theksuar se kur të ketë një garë të rregullt ai do të jetë pjesë e saj.

 
 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Republikës, Iliri Meta ka përshëndetur Kongresin e 7-të të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Shqipërisë, i cili u mbaj

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në selinë blu aleatët opozitarë.

Komisioni i Sigurisë Parlamentare pranoi kërkesën e 9 deputetëve për të thirrur në seancë dëgjimore, kreun e Shërbimit Informativ të Shte

Deputetët e Gjermanisë do të vendosin më 26 shtator për hapjen ose jo të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas letrës së kryeministrit Edi Rama, duke e quajtur si ofertë të pasinqertë letrën e dërguar ditën

Partia Demokratike ka publikuar sot një dokument të ri që tregon sipas saj arrestimin dhe dëbimin e përsëritur të Mark Babanit, kryebashk

Presidenti i Republikës Ilir Meta zhvilloi sot një takim me Presidentin e Komisionit të Venecias, Gianni Buquicchio.

Kryeministri Edi Rama i është drejtuar sot me një ftese publike krerëve të opozitës joparlamentare në vend, për bashkëpunim lidhur me fin