Vokshi-Ballës: Shqipëria, zonë e kuqe dhe e izoluar nga Evropa se keni prioritet vjedhjen

15/08/2020 - 15:26

Ish-deputetja demokrate, Albana Vokshi i përgjigjet socialistit Taulant Balla, i cili kërkonte hetim për videot e publikuara nga ish-deputetja Orjola Pampuri, ku jepeshin dëshmi të qytetarëve para spitaleve Covid, që thonin se i kanë paguar vetë të gjitha për të infektuarit me koronavirus, që nga ushqimet e deri te respiratorët.

Vokshi shkruan në Facebook se Edi Rama dhe surrogati i tij Taulant Balla mund të shajnë e mallkojnë gjithë ditën, por nuk e ndalojnë dot opozitën dhe qytetarët të ngrenë zërin kundër braktisjes dhe padrejtësive të qeverisë, ndërsa rëndit disa fakte.

POSTIMI I VOKSHIT

Taulant Balla ka shpërndarë sot një fletërrufe të shkruar nga Edi Rama kundër opozitës dhe me gjuhë urrejtje kundër koleges Orjola Pampuri vetëm pse ajo përballi me fakte të vërtetën e dështimit të qeverisë përballë pandemisë.

• Është fakt që Shqipëria është e fundit për numrin e testimeve për 1 milion banorë.

• Është fakt që Shqipëria është ndër 4 vendet e para për vdekjet ditore.

• Është fakt se Shqipëria renditet ndër vendet me numrin më të lartë të përhapjes së rasteve të reja.

• Është fakt se propaganda shfaq spitale si në Zvicër, ndërsa qytetarët blejnë edhe respiratorë.

Edi Rama dhe surrogati i tij Taulant Balla mund të shajnë e mallkojnë gjithë ditën, por nuk e ndalojnë dot opozitën dhe qytetarët të ngrenë zërin kundër braktisjes dhe padrejtësive të qeverisë.

Shqipëria është sot një zonë e kuqe COVID dhe i izoluar nga Europa, sepse qeveria e Taulant Ballës kishte prioritet vjedhjen me tendera sekretë, jo bërjen e testimeve masive dhe marrjen e masave të tjera për mospërhapjen e virusit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu është bashkuar mesazheve të urimit pas çmimit që Bashkimi Europian i dha sot gazetares së

Ish-deputeti i PD-së, Ervin Salianji, me anë të një videoje të shpërndarë në rrjetet sociale, shkruan se qeveria aktuale nuk funksionon s

Pasi naftëtarët e Ballshit refuzuan kërkesën e kryeministrit Rama që të dalin nga greva për t'u ulur në dialog, ka ardhur reagimi i kreut

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë sot në takimin tradicional të “Mëngjesit të Lutjeve” të Jeruzalemit, të organizuar nën kujd

Për Lulzim Bashën, buxheti për vitin 2021 është me i papërgjegjshmi në këto 30 vite.

Bashkia Durrës i përgjigjet deklaratave të sotme të kreut të PD-së për Durrësin Ferdinand Xhaferraj, në lidhje me akuzat për mungesë tran

Kryetarja e bashkisë së Durrësit Emiriana Sako, e shoqëruar dhe nga kreu i njësisë administrative Serjan Mazrreku, ka zhvilluar një takim

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat nga selia e partisë së tij, komentoi konferencë

Kreu i Partisë Demokratike, dega Durrës, Ferdinand Xhaferraj ka akuzuar Bashkinë e Durrësit për mungesë transparence lidhur me vendimet e

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi ka pritur delegacionin e Komisionit të Jashtëm Parlamentar të Kosovës të kryesuar nga Time