20 viktima dhe 510 raste të reja nga Covid në Greqi

16/01/2021 - 21:25

Greqia ka regjistruar 20 viktima dhe 510 raste të reja nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Ndërkaq në spitale janë ende 323 të intubuar.

Vendi fqinj pritet të rihapet nga e hëna me disa masa lehtësuese për bizneset, teksa kjo e shtunë ka rezultuar me 100 raste më pak se dje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tërmeti i fortë që pak ditë më parë tronditi Greqinë, me epiqendër pranë qytetit të Larisa, ka shkaktuar viktimën e parë.

Në Prishtinë dhe Beograd Lajçak u përpoq të rinisë dialogun.

Vazhdojnë lëkundjet e tokës në zonën e Elassona, Tyrnavos dhe qytetin e Larissa në Greqi.

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i ka ofruar opozitës pjesëmarrje në qeveri për të çuar përpara reformat, në veçanti depar

I dërguari special i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të imponojnë zgj

Dy të rinj shqiptarë kanë humbur jetën pas një përplasje me armë në orët e para të mëngjesit të kësaj të premteje në rrugën Makedonska-Ko

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik, EODY konfirmoi sot  se rastet e reja  laboratorike të koronavirusit të regjistruara në 24 orët e

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 843 raste të tjera me COVID-19 dhe 11 viktima.

Spitalet në rajonin e Atikës në Greqi janë në prag të kolapsit.

Greqia ka konfirmuar ditën e somte 2219 raste të reja me COVID-19 nga të cilat 21 u identifikuan pas kontrolleve në portat e vendit.