Rëndohet bilanci i aksidentit tragjik në Gjermani, vdes në spital edhe vajza e dytë e familjes

18/07/2018 - 11:19

Një aksident tragjik ndodhi mëngjesin e së hënës në autostradën gjermane në Dunningen, i cili mori jetën e tre shtetasve kosovarë. Valon Memaj 26-vjeçar nga komuna e Deçanit dhe vajza e tij 5-vjeçare Luisë Memaj, humbën jetën në vendngjarje, por vajza tjetër Albina 3-vjeçare kishte mbetur e lënduar rëndë.

Ndonëse u tha e ajo kaloi me sukses një operacion, ajo nuk ka mundur t’u rezistojë plagëve të rënda, dhe ka ndërruar jetë mbrëmë në spitalin universitar në Freiburg.

Lajmin e ka bërë publik një faqe në Facebook e Deçanit, e cila shkruan:

Të nderuar qytetarë të Deçanit!

Të gjithë keni dëgjuar lajmin e kobshëm e tepër të dhimbshëm, për aksidenti e rënd të ndodhur pardje me 16. 07. 18. në Dunningen të Gjermanisë, në rrugën Nr: B 462, pas një aksidenti të rëndë në komunikacion, kanë humbur jetën shoferi i makinës BMW, 26 vjeçari Valon Memaj nga fshati Llukë e Epërme e Deçanit, e bija e tij 5 vjeçe Luisë Memaj.

Edhe Albina e vogël mbrëmë e humbi betejën, nuk iu rezistoi lëndimeve të renda. Tre engjëj do kthehen në arkivole në Kosovën nënë.

Ngushëllime familjes Memaj.

Lutemi që Zoti i plotfuqishëm t’i dërgojë në Xhenet!

 

AMIN.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Magjistratët protestuan jashtë gjykatave në të gjithë Rumaninë të premten dhe shumë prokurorë do të ndalojnë punën javën e ardhshme, në n

Në Kroaci shpejtësia e erës arriti nivele rekord prej 176 km/h. Stuhia “Bura” bllokoi dhjetëra linja tragetesh në Kroaci.

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç vlerëson se nuk do të vijë deri deri te një marrëveshje me Kosovën, sepse sipas tij “shqiptarët nuk

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se nuk e ka problem të gjunjëzohet para zyrtarëve botërorë e t’i lusë ata për investime

Presidenti amerikan Donald Trump i ka dërguar një letër Kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, duke e uruar për ‘udhëheqjen d

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti kanë shpërfaqur të mërkurën qëndrimet e tyre të kundër

Atij që investon 250 mijë euro për një imobilie në Greqi i hapet porta për në Bashkimin Europian.

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç ka folur rreth interesimit të SHBA-ve për të zgjidhur çështjen e Kosovës.

Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski në njē intervistë ekskluzive për televizionin serb "TV Pink", ka folur edhe për partnerin