Dyndje të sëmurësh në urgjencën e Durrësit, pacientët shtrohen edhe në korridor (FOTO)

Postuar: 18/03/2018 - 11:34

   Vazhdon të jetë i lartë fluksi i pacientëve që i drejtohen urgjencës së spitalit rajonal të Durrësit për të marrë ndihmën e parë nga bluzat e bardha.

Virozat e stinës, problemet me hipertensionin apo sëmundjet kardiovaskulare janë rastet më të shpeshta që paraqesin pacientët në urgjencë.

Fotot që kanë mbërritur në redaksinë e DurrësLajm janë realizuar paraditen e sotme dhe dëshmojnë se për shkak të fluksit të lartë të pacientëve, disa prej tyre janë shtruar edhe në korridor, ku u jepet ndihma e parë nga stafi i bluzave të bardha. Dhomat e urgjencës janë të gjitha plot, ndërkohë që shtretër janë vendosur edhe në korridor për shkak të mungesës së hapësirës për t’i sistemuar të gjithë në ambiente më të përshtatshme.

Pacientëve u duhet të presin më shumë se një orë për t’u vizituar nga mjeku, pasi fluksi i madh e bën të pamundur për mjekët roje t’u shërbejnë në kohë rekord të sëmurëve me patologji të ndryshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) njofton gjithë abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë

   Regjistrohet një tjetër lëkundje sizmike, këtë herë në Kavajë.

   Vdekja tragjike në një aksident rrugor e 25-vjeçarit nga Durrësi Xhemal Goga ka lënë të pikëlluar familjarët, miqtë dhe kolegët e të r

   E ndërtuar 85 vite më parë, godina simbol e qytetit të Durrësit, që shërben si degë e Bankës Tregtare pritet t’i nështrohet rikonstruk

   Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitarivić zhvillon nesër vizitë në Durrës, interes i madh nga qytetarët durrsakë.

Tërmetet e njëpasnjëshme vazhdojnë të lëkundin Shqipërinë e Mesme në këtë sezon veror.

Helmimet nga ushqimi bëhen më të shpeshta gjatë stinës së verës, kryesisht për shkak të kushteve në të cilat tregtohen dhe ruhen produkte

Zyra antikorrupsion e kryeministrit prej dy ditësh ka zbarkuar në Zyrën e Regjistrimit të Pasurive në Durrës.

Zylfije Haklaj motra e Shkëlqim, Halil, Ylli dhe Fatmir Haklajt të vrarë në Tropojë thyen heshtjen duke dhënë një intervistë për “Shqipta

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë, Artan Zeneli është shkarkuar nga organet e Vettingut.