FOTO/ Kush e zëvëndësoi Saimir Tahirin në homazhet e 21 janarit

Postuar: 21/01/2018 - 13:54

Saimir Tahiri ka qenë një prej organizatorëve kryesorë të protestës së 21 janarit. Atëherë pati si detyrë menaxhimin e protestuesve në anë të piramidës, ku ra në sy me një megafon në dorë, mes makinave në flakë.

7 vjet më pas, për Saimir Tahirin nuk ka më vend në homazhet e të vrarëve në bulevard. Si në gëzime, edhe në hidhërime socialistët e kanë përjashtuar nga radhët e veta, sepse akuzohet për trafik ndërkombëtar droge dhe shpërdorim detyre.

Vendin e Saimir Tahirit në homazhe e zuri Blerina Gjylameti, aktualisht kryetare e degës së PS-së së Tiranës.

7 vite më parë Gjylameti ka qenë pedagoge në Fakultetin e Ekonomisë. Sipas jetëshkrimit, të publikuar në faqen zyrtare PS.al shkruhet se “Blerina Gjylameti ka hyrë në politike në vitin 2012 ku është zgjedhur Kryetare e Forumit të Gruas Socialiste në Tiranë”. /Lapsi.al

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kthjellime dhe vranësira kalimtare vijojnë sot deri vonë pasdite kur pritet fuqizim i përkohshëm i vranësirave duke sjellë shira të do

   Nga Gëzim Kabashi

Elvis Hidri nuk jeton më.

Një sëmundje e rëndë e mori në pak javë.

   Audiopërgjimi i pretenduar mes Albert Veliut dhe vëllait të Ministrit të Brendshëm është dërguar për ekspertim në Itali.

   Delegacioni i nivelit të lartë të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, i cili përbëhet prej Presidentit të saj George Tsereteli dhe Sekr

   Bashkia e Durrësit i është bashkuar nismës kombëtare “Të pastrojmë Shqipërinë ” organizuar nga Green Line Albania në bashkëpunim të ng

Drejtuesit e Autoritetit Portual Durrës dhe Autoritetit Portual të Rijekës (Kroaci) nënshkruan sot në mesditë një Memorandum Mirëkuptimi,

   Policia italiane ka ndërmarrë një operacion anti-drogë të koduar ‘Turizmi i madh’ mes Sardenjës dhe Lombardisë, ndërsa janë arrestuar

Me 26 maj opozita do të protestojë në Tiranë kundër qeverisë aktuale çka ka bërë që Policia e Shtetit të ndërmarrë një sërë masash.

Teksa jemi në prag të sezonit turistik, Sektori i Policisë Rrugore të Durrësit iu ka dhënë alarmin e kuq të gjithë institucione