"Logjika idiote e kryetarit trupeshk të Durrësit"

Postuar: 18/07/2017 - 19:17

Një ditë pas publikimit në DurrësLajm të intervistës së prefektit Emiljan Jani, ku shpjegohen arsyet e bllokimit të autobuzëve nga Kosova për të kaluar në rrugën “Pavarësia” në plazh, ka ardhur reagimi i gazetarit kosovar Adriatik Kelmendi.

Në një postim të bërë në Facebook, Kelmendi e konsideron logjikë idiote, shpjegimin e prefektit Jani për arsyen pse janë ndaluar autobuzët me pushues kosovarë të kalojnë në rrugën kryesore të plazhit më të madh në vend.

Le t'i tregojë dikush këtij hajgarexhiu se ky vendim përveç se është diskriminim "racist" është edhe absurditet ekonomik”,shkruan gazetari Kelmendi.

Në të njëjtën kohë ai u bën thirrje pushuesve kosovarë që të bojkotojnë plazhin e Durrësit, por jo bregdetin e Shqipërisë.

“S'ka pse turistët nga Kosova t'ia marrin inat gjithë bregdetit të Shqipërisë për shkak se në krye të Durrësit paska qëlluar një kryetar trupeshk (po i përshtatet kjo "trupeshk" meqë po flasim për det)!”,përfundon reagimin e tij gazetari Kelmendi. 

Postimi i plotë i gazetarit Adriatik Kelmendi

Logjika idiote e këtij kryetarit të Durrësit:
Turistë nga Kosova ka shumë për këtë arsye autobusët nga Kosova duhet të mos lejohen në rrugën afër plazhit, kurse turistë të tjerë ka pak, për këtë arsye të gjithë autobusët me targa jokosovare do të lejohen!
Le t'i tregojë dikush këtij hajgarexhiu se ky vendim përveç se është diskriminim "racist" është edhe absurditet ekonomik.
Derisa të kthjellet ky farë kryetari, kosovarët mund t'i zgjedhin vendet e tjera nëpër bregdetin e Shqipërisë dhe t'ia bojkotojnë e lëjnë krejtësisht Durrësin atij për vete, e ai mund të kënaqet me pakicën - "turistët e huaj".
S'ka pse turistët nga Kosova t'ia marrin inat gjithë bregdetit të Shqipërisë për shkak se në krye të Durrësit paska qëlluar një kryetar trupeshk (po i përshtatet kjo "trupeshk" meqë po flasim për det)!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kthjellime dhe vranësira kalimtare vijojnë sot deri vonë pasdite kur pritet fuqizim i përkohshëm i vranësirave duke sjellë shira të do

   Nga Gëzim Kabashi

Elvis Hidri nuk jeton më.

Një sëmundje e rëndë e mori në pak javë.

   Audiopërgjimi i pretenduar mes Albert Veliut dhe vëllait të Ministrit të Brendshëm është dërguar për ekspertim në Itali.

   Delegacioni i nivelit të lartë të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, i cili përbëhet prej Presidentit të saj George Tsereteli dhe Sekr

   Bashkia e Durrësit i është bashkuar nismës kombëtare “Të pastrojmë Shqipërinë ” organizuar nga Green Line Albania në bashkëpunim të ng

Drejtuesit e Autoritetit Portual Durrës dhe Autoritetit Portual të Rijekës (Kroaci) nënshkruan sot në mesditë një Memorandum Mirëkuptimi,

   Policia italiane ka ndërmarrë një operacion anti-drogë të koduar ‘Turizmi i madh’ mes Sardenjës dhe Lombardisë, ndërsa janë arrestuar

Me 26 maj opozita do të protestojë në Tiranë kundër qeverisë aktuale çka ka bërë që Policia e Shtetit të ndërmarrë një sërë masash.

Teksa jemi në prag të sezonit turistik, Sektori i Policisë Rrugore të Durrësit iu ka dhënë alarmin e kuq të gjithë institucione