Ndahet nga jeta ish-kreu i PD-së në Tiranë

Postuar: 14/06/2018 - 08:32

Ndahet nga jeta pas një sëmundje të rëndë ish kreu i PD-së në njësinë 8 dhe njëkohësisht futbollisti dhe kampioni i klubit Tirona, Perikli Dhales.

Lajmi është bërë me dije në rrjetet sociale nga Ervis Xhako, i cili njofton se ceremonia mortore mbahet sot në orën 17:00 në varrezat e Tufinës.

POSTIMI I XHAKOS:

Miq! Ju njoftoi se, pas nje semundje te rende dhe teper akute u nda nga jeta, PERIKLI DHALES, futbollisti dhe kampioni i klubit Tirona, por dhe ish-Kryetar i PD njesia 8!

Varrimi behet sot, e Enjte, ora 17:00 ne varrezat e Tufines.

Ngushellime te sinqerta bashkeshortes se tij Donika dhe dy djemve Frenklit & Hertit! Te qofte dheu i lehte e u prehsh ne paqe, Pere!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kancelarja e Gjermanisë Angela Merkel do ta informojë të enjten në një deklaratë qeveritare Bundestagun për samitin e 28 dhe 29 qersho

   Ministria e Brendshme ka publikuar listën me 38 kandidatë, që do të përzgjidhen për të qenë pjesë e Komisionit të Jashtëm të Vlerësimi

   Tuba Buyukustun dhe Murat Yildirim takohen dhe bëhen bashkë pas 11 vitesh.

   Katër raste të reja dhune në familje janë regjistruar një ditë më parë në Durrës duke bërë që në 48 orët e fundit të rritet në mënyrë

   Nuk jemi në mes të vjeshtës edhe pse asgjë nuk duket ndryshe.

   Qeveria austriake po zhvillon bisedime me qeverinë shqiptare me qëllim ngritjen e një kampi për emigrantët që vijnë nga vendet e treta

Këtë të premte është bërë prezantimi i punonjësve të rinj të Policisë Bashkiake së Durrësit, që u shpallën fitues në konkursin e zhvillua

Nga sot në rrugën “Pavarësia” në plazhin e Durrësit nuk lejohet më të qarkullojë asnjë autobus dhe furgon që transporton pushues përveç m

Vija bregdetare e Durrësit, ka joshur historikisht qytetarë nga e gjithë Shqipëria, por dhe të huaj.