Parashikimi i motit, 20 maj 2018

Postuar: 20/05/2018 - 09:41

   Këtë të dielë në territorin e Shqipërisë pritet të ketë një situatë të ndryshe nga dita që lamë pas.

Thuajse i gjithë territori do të përfshihet nga reshjet

Parashikimi i motit sipas IGJEUM:

Sot (e diel, dt.20) pritet në mesditë të ketë reshje të dobëta në të gjithë vendin (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Sot (e diel, dt.20) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 17 / 29 °C

në vendet e ulëta: 15 / 28 °C

në vendet malore: 11 / 26 °C

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Me qëllim zhvillimin e porteve si Qëndra Inovacioni, Bashkia Durrës në partneritet me shumë shtetë anëtare të BE-së, është në fazën e zba

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka rikonfirmuar në detyrë gjyqtarin e Gjykatës së Apelit Tiranë, Ilir Toska.

Pak ditë më parë me propozim të Kryetarit të Bashkisë Has, Adem Lala Këshilli Bashkiak i Hasit ka vendosur me shumicë votash shpalljen “Q

Pronarët e mjeteve ujore të argëtimit janë ngritur në protestë ditën e sotme në plazhin e Durrësit.

Për të gjithë çiftet e martuara që duan të marrin një vizë amerikane, ambasada në Tiranë ka një njoftim të rëndësisëhm.

Gjatë dy ditëve të ardhshme në ujrat detare pranë Durrësit si dhe në një nga kalatat e portit do të xhirohen disa skena nga filmi artisti

E enjtja e 21 qershorit do të vijojë me kthjellime e vranësira kalimtare në Ultësirën Perëndimore, por më të dukshme vranësirat paraqiten

   Ditët e fundit kanë sjellë në territorin shqiptar një mot të pazakontë për stinën e verës.

   Matteo Salvini, zëvendëskryeministër, bashkëkryetar koalicioni dhe Ministër i Brendshëm i qeverisë së re italiane ka propozuar së fund

   Mbi dyzet të rinj nga të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor u mblodhën sot në Tiranë për të marrë pjesë në aktivitetin “Youth Trail