Priten temperatura të larta, ja sa do shkojë termometri javën e ardhshme

Postuar: 16/05/2018 - 10:01

Një ditë më parë thuajse në të gjithë vendim mbizotëroi një mot me reshje intensive shiu, ku në disa zona pati edhe përmbytje, por duke u nisur nga e mërkura, situata meteorologjike do të ndryshojë dhe shiu do t’i lërë vendin diellit.

Sot do të mbizotërojë një mot kryesisht me diell me vranësira të pakta. Ndërkohë temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë.

Sakaq, fillimi i javës tjetër pritet që të sjellë temperatura deri në 10 gradë më të larta se aktualet, ku në kryeqytet e Durërs pritet që të kapin vlerën e 30 gradëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kryetari i Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori do të përballet mesditën e së premtes me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit.

   Prokuroria e Tiranës këmbëngul në shpalljen fajtor të deputetit Tom Doshi për akuzën e “kallëzimit të rremë”.

   Luigi Soreca emërohet ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri.

   Qindra apo mijëra ton mbetje urbane, kryesisht plastike, depozitohen në brigjet kroate çdo vit nga Shqipëria nëpërmjet rrymave detare.

Kryetari i Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori, ka nxjerrë një urdhër për gjyqtarët e shkarkuar nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Sinoptikanët parashikojnë që i nxehti afrikan që ka përfshirë një pjesë të Europës, nuk do të kursejë edhe vendin tonë përgjatë fundjavës

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave ka ngritur alarmin për falsifikimin e pijeve dhe futjen e tyre kontrabandë.

Paraditen e kësaj të enjteje, dy persona ende të paidentifikuar kanë rrahur para Prokurorisë së Durrësit, avokatin e njohur Ilia Ilia.

Departamenti i Marketingut në Fakultetin e Biznesit, Universiteti "Aleksandër Moisiu", Durrës, ka bërë me dije se duke filluar nga ky vit

Për çdo vit në sezonin e verës, breshkat e detit dalin jashtë ujit dhe lëshojnë vezët e tyre në plazhet me rërë në rajonin lindor dhe jug