EMRI/ Atentat të riut teksa pinte kafe në lokal, tremben dëshmitarët

Postuar: 16/05/2018 - 12:27

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur paraditen e sotme në lagjen “Pavarësia” në qytetin e Vlorës. Mësohet se ka mbetur i plagosur shtetasi Roland Banaj 33 vjeç.

Ai ka marrë një plumb në këmbë dhe u dërgua menjëherë në spitalin e Vlorës, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 12:00, në ambientet e jashtme të një lokali. Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë, dhe kanë marrë në pyetje punonjësit e lokalit dhe dëshmitarët, të cilët mbetën të traumatizuar nga ngjarja.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda, njofton se më datë 17.05.2018 ka regjistruar procedimin penal Nr.

Pas arratisjes se bujshme të të dënuarit Mikel Kasa nga gjykata, ditën e djeshme, dy gardianë të paraburgimit të Vlorës u ndaluan.

Prokuroria e Durrësit ka reaguar lidhur me vjedhjen që ndodhi gjatë natës në zyrat e këtij institucioni.

Policia ka vënë në pranga një doganier, pasi dyshohet se ai ka lejuar kalimin e një mjeti me dokumente të falsifikuara duke shmangur të g

Policia  ka arrestuar dy vëllezër gjatë një aksioni të etiketuar “Osoja” në Skrapar.

Persona të paidentifikuar kanë vjedhur gjatë natës zyrat e prokurorëve në Durrës.

   Viktima e aksidentit të ndodhur mbrëmjen e djeshme në rrugën Novara, në Legnano të Italisë është një 47-vjeçar shqiptar.

   Një aksident i rëndë është regjistruar pak minuta më parë, në autostradën Durrës-Tiranë, në afërsi të Maminasit.

   3 persona janë shpallur në kërkim për plagosjen me thikë të 20-vjeçarit Elvis Metaj nga Durrësi.

Një sherr me thika ku për pasojë është plagosur një person, ka ndodhur pak pas mesditës së sotme në qytetin e Durrësit.