Evitohet tragjedia, ja ku ka ndalur avioni që doli nga pista (FOTO)

Postuar: 14/01/2018 - 11:31

   Dalin fotot e avionit që doli nga pista e aeroportit Trabzon, në Turqi, mbrëmjen e së shtunës.

Siç duket në foto, tragjedia për pasagjerët dhe ekuipazhin është shmangur për një fije.

Avioni doli nga pista dhe arriti të ndalonte mbi bregdetin shkëmbor të Detit të zi.

“Fatmirësisht asnjë nga 162 pasagjerët e avionit të kompanisë Pegasus nuk është plagosur”,- deklaroi guvernatori i qytetit Trabzon, Yucel Yavuz për mediet turke.

Fluturimet ndërkombëtare nga ky aeroport kanë rinisur, pas një ndërprerjeje të shkurtër për shkak të incidentit të frikshëm.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kryeministri shqiptar Edi Rama gjatë takimeve me popullin në disa qarqe të ndryshme të vendit, ka ripërsëritur disa herë nëse qytetarë

   Grupi Google You Owe, që përfaqëson 4.4 milionë përdorues të iPhone, akuzon Google duke i kërkuar 4.29 miliardë dollarë kundër grumbul

   Fituesja e Eurovisionit nga Izraeli, Netta u komentua shumë pas fitores për shkak të këngës së saj që nuk u prit dhe aq mirë.

   Padiskutim ajo është një nga gjyshet më sexy por dhe një nga këngëtaret më të kuruara edhe pse nuk është e brezit të ri.

Biologët po paralajmërojnë për një invazion të krimbave gjigantë grabitqarë në territorin e Francës përmes katër kontinenteve.

Një dhëndër është divorcuar nga nusja vetëm 15 minta pasi u martuan sepse u ndje i ofenduar nga kërkesa e çmimit të nuses që i bëri vjehr

Ish-futbollisti i Barcelonës dhe Milanit, braziliani Ronaldinjo do të martohet me dy femra njëkohësisht!

Dua Lipa po ngjit shumë shpejt shkallët e karrierës dhe ka arritur sukses të jashtëzakonshëm në tregun muzikor ndërkombëtar.

   Sot mbushen 10 vite nga ndarja tragjike nga jeta e themeluesit të Top Medias dhe njeriut që revolucionarizoi median në Shqipëri.

   Çdo shenjë e zodiakut është super e zgjuar dhe spikat për një karakteristikë tipike. Gjeni se cila është e juaja.