I tha kolegut 'Je i bukur', prezantuesja pushohet nga puna

Postuar: 17/05/2018 - 08:45

Një prezantuese nga Kuvajti është pezulluar nga puna pasi ajo e quajti kolegun e saj "bukurosh" gjatë transmetimit direkt.

Komenti i saj hapi shumë polemika në vend. Gjatë një emisioni për zgjedhjet vendore, ajo po priste t'i kalonte linjën kolegut, i cili po rregullonte kufjet. Vetëm fakti që i tha të mos lëvizte më sepse ishte i bukur ashtu siç ishte, i kushtoi punën.

Deklarata e saj është bërë virale dhe ka rënë në syrin e kryeministrit, i cili kërkoi që të merreshin masa për këtë prezantuese.

Sipas gazetës "Al Qabas", kryeministri Mohammad Al Hayef i shkruajti në "Twitter" ministrit të Informacionit duke bërë këtë kërkesë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Gjatë botërorit 2018 ish banorja e Big Brother, Rike Roçi, ka qenë pjesë e paneleve në emisionin sportiv në Top Channel. 

   Arkivoli prej ari i një gruaje e cila u varros me bizhuteri të çmuara është hapur në Trinidad, pas frikës se grabitësit e kishin vënë

   Një peshkaqen ka kafshuar dy fëmijë në bregdetin e Nju Jork.

   Ajo kurrë nuk nguron të flasë me “gjuhën” e trupit.

   “Burberry”, marka luksoze britanike e modës, ka shkatërruar rroba të pashitura, aksesorë dhe parfume me vlerë 28.6 milionë paundë, ose

   Një burrë ka humbur jeten pasi konsumoi ne nje restorant midhje.

Kampionati Botëror "Rusi 2018" përveç emocioneve të futbollit solli edhe shumë reklama për bastet sportive.

Michael Veley, turist amerikan dhe i sëmurë me kancer zgjodhi Venecian si udhëtimin e tij të fundit në këtë jetë, gjatë të cilit i vodhën

Zonja e Parë, Melanie Trump duket se ka përjetuar diçka të pakëndshme kur është takuar me presidentin rus Vladimir Putin.

Ishte ende pa u mbyllur marrëveshja zyrtare midis Juventusit dhe Realit të Madridit, kur Cristiano Ronaldo ishte duke pushuar në Greqi.