Pitbulli shpëton familjen nga zjarri

Postuar: 12/06/2018 - 15:34

   Një qenushe e racës pitbull është konsideruar ‘heroinë’, pasi shpëtoi familjen e saj nga zjarri që përfshiu shtëpinë në Kaliforni.

Nana Chaichanhda është zgjuar nga kafsha e saj tetëmuajshe, Sasha rreth orës 10 në mbrëmjen e 3 qershorit. Sipas Dailymail, qenushja po qante në derën e oborrit të shtëpisë në përpjekje për ta paralajmëruar për zjarrin.

“Ajo po mundohej të na mbronte nga zjarri. U ngrita nga krevati për të parë se çfarë po ndodhte. Në atë moment, hapa derën e pasme dhe Sasha vrapoi për në tualetin e shtëpisë”, tha Chaichanhda.

Pastaj kuptoi se flakët ishin në shtëpinë e kushërinjve të saj, të cilët i ka dhe fqinjë. Sasha shpëtoi edhe foshnjën 7-muajshe duke e tërhequr nga pelenat për ta nxjerrë nga shtëpia.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Tuba Buyukustun dhe Murat Yildirim takohen dhe bëhen bashkë pas 11 vitesh.

Vija bregdetare e Durrësit, ka joshur historikisht qytetarë nga e gjithë Shqipëria, por dhe të huaj.

Bëni kujdes kur puthni të panjohur pasi mund të përjetoni të njëjtën situatë si ky tifoz.

Një fushatë publicitare e jashtëzakonshme që në mënyrë të paevitueshme përfundoi me ndjesë publike.

Si rrallëherë, Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës është vënë orët e fundit në qendër të kritikave për zgjedhjen në veshje.

   Ngjalat e lumenjve evropianë në rrezik si pasojë e koncentrimit të lartë të kokainës.

   Mbrëmë është ndarë nga jeta "Miss Britania 2018".

   Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Turqi, ku është qëlluar për vdekje këngëtarja e njohur atje, Hacer Tulu.

   Policia ka arrestuar një person në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i cili akuzohet për vrasjen e reperit të njohur XXXTentacion pak d

Vrasja e qenve për mish është e paligjshme në Korenë e Jugut me vendimin e një gjykat tashmë.