Vendi ku bëhet plazh si para viteve ‘90

Postuar: 22/07/2018 - 17:55

Ky është plazhi i Adriatikut , pranë fshatit që mban të njëjtin emër në bashkinë e Divjakës. Këtu gjithçka është si para viteve ’90.

Mjafton te hapesh një gropë në rërë, të ngulesh çadrën dhe i gjithë plazhi është i yti. Hapësira bregdetare prej dy km është plazh publik.

Kosto për të kaluar një ditë pushimi  është e papërfillshme. Ndaj po frekuentohet gjithnjë e më shumë. Ushqimet pjesa me e madhe e pushuesve i marrin nga shtëpia.

Të tjerët mund të drekojnë në restorantet e thjeshta të ngritura pranë bregdetit nga banoret e zonës. Argëtimi i vetëm për fëmijët është loja me top. Rëra kurative dhe uji i pastër i detit janë resurset që natyra i ka falur këtij plazhi.

Burimi: Tv Klan

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Kim Kardashian pothuajse rrezikoi duke zbuluar pak më shumë se ç'duhet me veshjen fosforeshente seksi kur doli me miqtë për darkë.

   Kryeministri Edi Rama postoi pak ditë më parë një video në rrjetet sociale ku shfaqej te berberi.

   Një në tre planete jashtë sistemit diellor, që janë më të mëdha se Toka, përmbajnë ujë, thuhet nga studimi i ri që është kryer.

   Gjashtë fëmijët e tyre, biologjikë dhe të birësuar, kanë qenë gjithmonë më të rëndësishmit në jetën e tyre.

   Fati mund të tregohet bujar me dikë, por jo të gjithë dinë ta vlerësojnë.

   Rreth dy milionë vetë kanë marrë pjesë në anketimin në internet, që nisi më 4 korrik dhe u mbyll më 16 gusht.

   Një martesë, lidhja e një çifti të ri është kurorëzuar në Amfiteatrin e Durrësit.

   Pasi arriti të fitonte betejat me gjykatat, ku iu kthye edhe liria, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri tashmë shfaqet i qetë duke

   Ish-presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga është bërë shpesh pjesë e shtypit edhe për jetën e saj private.

   Teleskopi Hapësinor Hubble ka kapur një nga pamjet më të mëdha panoramike të universit, njoftoi agjencia hapësinore amerikane NASA.