Ndahet nga jeta mjeku i njohur

Postuar: 11/03/2018 - 10:54

Është ndarë nga jeta në moshën 81-vjeçare mjeku i njohur pasi humbi betejën nga një sëmundje e rëndë.

Mësohet se homazhet në ndër të mjekut pediatër, Polikron Çelo, do të mbahen në hotel “Internacional” në datë 12 mars, afër ish-lidhjes së Shkrimtareve, nga ora 10 deri 12:30. Sakaq, mjeku i njohur shqiptar do të prehet në varrezat e Sharrës.

Pediatri i njohur që kontribuoi shumë për mjekësinë shqiptare dhe autor i disa librave, ndodhej prej ditësh në gjendje të rëndë.

Polikron Çelo ka lindur në vitin 1932, ndërsa ka qenë dhe pedagog në Fakultetin e Mjekësisë. Po ashtu ai shërbeu për shumë kohë si Shef i Shërbimit të Nefrologjisë, por edhe Drejtor i Spitalit të Fëmijëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Një borxh është bërë shkak që dy vëllezër të përballen me njëri-tjetrin në seancën e ndërmjetësimit, në rubrikën “Shihemi në Gjyq”.

Arritjet dhe problemet në fushën e kirurgjisë janë diskutuar në Konferencën e 9-të Mediko-Kirurgjikale organizuar nga Spitali i Durrësit,

Fondacioni “Shoqëria e hapur për Shqipërinë” në bashkëpunim me “Lëviz Albania”, ka organizuar një tryezë të rrumbullakët me gazetarët lok

   E reja nga Vlora, Vilma Dule e sulmuar 5 vite më parë me acid që i ka sjellë ndryshime të mëdha në pjesën e fytyrës, shkruan se kur nj

Quhet Serian Stafa dhe është 27 vjeç. Ai vjen nga Shijaku dhe është babai i një djali tre vjeçar.

Në sallën e Konferencave të universitetit "Aleksandër Moisiu" Durrës, ka nisur punimet Konferenca e Dytë Shkencore Ndërkombëtare me temë:

Shqipëria brenda pak muaj u trondit nga dy vrasje të rënda që e kanë zanafillën nga histori dashurie e pamundura.

Avokati Kieran Both i është përgjigjur interesit të një shqiptareje, e cila kërkoi të dije nëse mund të marrë shtetësinë amerikane, duke

Tjetër shans për minimaturantët që nuk arrijnë të sigurojnë dot notë kaluese në një nga tre provimet e lirimit, që iu nënshtrohen brenda