“Instagram”-i vjen me opsionin e “Facebook”, tani mund të bëni…

Postuar: 23/05/2018 - 22:17

   Rrjeti social “Instagram” vjen me risi. Tashmë mund të vendosni në heshtje, siç mund të bëhet aktualisht në “Facebook” me komandën hide, pa qenë nevoja të mos e ndiqni më dhe që përdoruesi të mos e kuptojë.

Bëhet e ditur se ky funksion i ri aktivizohet në javët e ardhshme dhe është menduar për të personalizuar “Feed” e “Instagram”, në bazë të asaj që duam vërtet të shohim, por pa ofenduar askënd.

Duke e fshehur si llogari sigurisht mund të shkosh në profil dhe të shohësh fotot e postuara, por në homepage nuk do t’u shfaqen më.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Themeluesi i Instagram Kevin Systrom thotë se është duke punuar për të siguruar platforma që përmirësojnë ndikimin që rrjeti social ka në

   Rrjetet 5G janë brezi i ardhshëm i lidhjes mobile në internet, duke ofruar shpejtësi më të shpejta dhe lidhje më të besueshme në telef

Twitter lajmeroi ditën e mërkure se do të aplikojë disa ndryshime për të vënë theksin tek Kupa e Botës, tërmetet, dasmat mbretërore dhe z

   Facebook-u ka pranuar se ka patur marrëveshje për ndarjen e të dhënave me katër kompani kineze që operojnë në fushën e teknologjisë, m

Azilkërkuesit në Zvicër së shpejti mund të rishikojnë profilet e tyre të mediave sociale si pjesë e proceseve të tyre të aplikimit, sipas

Apple pritet të sjellë së shpejti përditësimin më të ri të sistemit operativ të iPhone, iOS 12, ku nuk mungojnë risitë për të gjithë adhu

Parlamenti i Ugandës ka miratuar një ligj për të vendosur një taksë mbi njerëzit që do të përdorin platformat e mediave sociale.

Google ka shtuar në mënyrë sekrete një ‘opsion dallues paniku’ në telefonat Android.

Microsoft po blen startupin Semantic Machines në një përpjekje për të bërë bots dhe asistentët inteligjentë si Cortana të duken dhe përgj