Instagrami arrin në 1 miliard përdorues

Postuar: 21/06/2018 - 14:55

Themeluesi i Instagram Kevin Systrom thotë se është duke punuar për të siguruar platforma që përmirësojnë ndikimin që rrjeti social ka në shëndetin mendor të njeriut.

Në një intervistë ekskluzive me Newsbeat ai thotë: “Ne duam të sigurohemi që jemi një forcë pozitive në botë”. Thuhet se Instagram është platforma më e keqe e mediave sociale në lidhje me shëndetin mendor të të rinjve.

BBC shkruan se gjatë intervistës me Systrom, u zbulua se aplikacioni ka arritur 1 miliard përdorues. Kevin tha në Radio 1 Newsbeat se kompania tani ka një miliard përdorues.

“Unë ende sot mendoj se arritja jonë është ndërtimi i një bashkësie prej një miliard, gjë që është jashtë çdo parashikimi”, tha ai.

Platforma filloi si një aplikacion për postimin e fotografive, duke u zhvilluar në video dhe më pas në krijimin e “historive” në Instagram, postime që qëndrojnë vetëm 24 orë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pavarësisht se mban një profil publik në Instagram, gjithëkush mund të ketë ndonjë followers që nuk do donte ta ndiqte për arsye nga më t

Aplikacioni WhatsApp nga dita në ditë sjell risi të reja për përdoruesit për të lehtësuar punën e tyre.

Mund të bëhet shumë shpejt e detyrueshme, një pajisje e cila aplikohet në ndenjësen e fëmijëve në makinë, në mënyrë që të evitohen tragje

   Përdoruesit e rrjetit social, Instagram në të gjithë botën kanë pasur vështirësi në postimin e fotove dhe videove mbrëmjen e sotme.

Të pasurit një iPhone është mënyra më e mirë për të përcaktuar nëse dikush është i pasur ose jo.

Rrjeti social “Facebook” është duke bërë disa testime për të shtuar një opsion të ri në aplikacionin që përdoret në smartphone.

   Wikipedia në Itali ka bllokuar lexuesit nga faqja e saj, në shenjë proteste për një ligj të Bashkimit Evropian rreth të drejtave të au

   Përdoruesit e Instagramit tashmë mund të shtojnë muzikë në “Story”-t e tyre, duke bashkuar fotot ose videot me këngët e preferuara.

Po, bateritë e telefonave tanë celularë nuk janë të mira sepse mezi zgjasin një ditë.

   Lëvizja “koha e mirëshpenzuar” që është duke gjithëpërfshirë teknologjinë mund të vijë në Facebook.