Tjetër risi në “Instagram”, tashmë disa video direkte

Postuar: 27/10/2017 - 12:22

Risi të tjera sjell rrjeti social “Instagram”, ku miqtë do të kenë mundësinë të argëtohen ndryshe: të bëjnë videodirekte së bashku.

Pas testit të nisur në gusht, aplikacioni zyrtarizon këtë risi për të gjithë përdoruesit në nivel global.

Kur je live, poshtë djathtas do të dalë një ikonë me dy fytyra. Duke klikuar mbi të të del lista e personave që po të ndjekin direkt, dhe mund të zgjidhni “shto” duke e ftuar të jeni direkt të dy në “split screen”. Personit të përzgjedhur do i dërgohet një mesazh dhe kur e pranon nis transmetimi direkt.

“Instagram” shpjegon se kjo risi është e fundit e shumë përditësimeve për videot direkte, për t’iu dhënë njerëzve më shumë mundësi për të qënë bashkë në kohë reale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Facebook Messenger ka njoftuar se ka ngritur rezolucionin e fotografive që u dërgohen marrësve.

Samsung pritet që vitin tjetër të lëshojë në treg Galaxy S9, duke i përmirësuar gjënë më të keqe që ka Galaxy S8.

Historitë në Instagram, një hit i vërtetë.

Ice Universe shkruan se telefoni më i ri Galaxy S9 do të vijë me dëgjuese AKG Bluetooth.

Në çmimet e “Trusted Reviews”, Samsung Galaxy S8 dhe S8 + është zgjedhur telefoni i vitit 2017.

 Whatsapp ka aktivizuar përditësimin e ri, ku çdo përdorues mund të fshijë një mesazh që ka dërguar për një periudhë kohore prej 7 minuta

Motori më i madh i kërkimit, Google, mund të ketë një regjistër me bazë të dhënash për çdo gjë që ju keni thënë rreth tij që prej krijimi

Samsung Electronics Co., Ltd., lideri global në teknologji, njoftoi sot se 36 produktet e saj më të fundit janë vlerësuar si fituese në C

Lamborghini është bashkuar me Institutin e Teknologjisë së Masaçusetsit për të prezantuar konceptin e një superveture fantastike.

Sapo Apple filloi të shesë pajisjen e re, telefonin iPhone X, ndësa kompania më e madhe amerikane gjithashtu publikoi rezultatet financia