Një nxënës 17-vjeçar goditi me thikë një mësuese në një shkollë profesionale në Varese të Kosovës dhe e plagosi lehtë, thanë burimet lokale.

Djali goditi me thikë mësuesen në shpinë dhe ajo u dërgua në spital me lëndime jashtë rrezikut për jetën.

Një kolege e mësueses tha se kishte qenë një sulm i papritur në hollin e shkollës.

“Ishte shumë e shpejtë, pothuajse nuk e kuptuam se çfarë kishte ndodhur, nuk pati asnjë sherr, ishte e papritur”, tha ajo.