Një 18-vjeçare nga Tirana është arrestuar nga policia pasi ka plagosur me thikë ish-të dashurin e saj.

Ngjarja ka ndodhur për motive xhelozie në zonën e Yzberishtit, ku I. Duda pretendon se ish i dashuri e ka tradhtuar gjatë kur kanë qenë të lidhur së bashku. I riu përfundoi në spital për shkak të plagës së marrë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.