Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka lëshuar 15 urdhërarreste në kuadër të hetimeve për aferën me inceneratorin e Tiranës.

Mësohet se dy prej emrave ndaj të cilëve SPAK ka lëshuar urdhërarreste janë biznesmenët Klodian Zoto dhe Mirel Mërtiri.

Kujtojmë se SPAK në fillim të muajit gusht ka vendosur nën sekuestro preventive inceneratorin Tiranës dhe kompanisë “Integrated Energy”.