Një aksident me vdekje ka ndodhur në aksin Fushë Krujë-Vorë.

Drejtuesi i automjeti me targa të Kosovës është futur në parakalim sa kalon lapidarian në rrugën e vjetër dhe për pasojë është përplasur duke ndërruar jetë.

Nga ana tjetër dy pasagjerët në mjet janë plagosur dhe tashmë ndodhen në spital për mjekim.