Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e së enjtes në fshatin Plan të Dukagjinit.

Paraprakisht bëhet e ditur se një automjet ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në humnerë.

I pasojë e aksidentit ka mbetur i lënduar drejtuesi i mjetit, i identifikuar si shtetasi Gjelosh Rushaj, i cili ndodhet në gjendje të rëndë.