Tre persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur në rrugën nacionale Lezhë –Vau i Dejës, në afërsi të fshatit Fishtë.

Deri më tani mësohet se aksidenti ka ndodhur si shkak i përplasjes së dy motoçikletave.

Dy prej të plagosurve ndodhen në gjendje të rëndë shëndetësore.

Policia dhe ambulanca ndodhen në vendngjarje.