Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në fshatin Klinfac të Klinës në Kosovë, ku si pasojë kanë mbetur të lënduar 6 persona.

Lajmi është bërëni ditur nga zëdhënësi i Policisë në rajonin e Pejës, Driton Rugova, i cili bën me dije se personat e lënduar janë dërguar në spitalin e Pejës.

“Rreth orës 14:50, Policia është informuar se në fshatin Klinafc- Klinë, ka ndodhur një aksident trafiku, në këtë aksident ishin të involvuara 2 vetura dhe si pasojë e aksidentit 6 persona kanë pësuar lendime trupore, të njejtit janë dërguar në Spitalin rajonal në Pejë për tretman mjekësor, rasti është duke u hetuar nga hetuesit e Njesitit Rajonal të Komunikacionit Rrugor DRP Pejë”, thuhet në njoftim.