Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Gjendja e rënduar shëndetësore e Gulielm Radojës, flasin kolegët: Shpresojmë që kjo energji e bukur lutjeje ta shërojë! (VIDEO)

20/04/2021 - 18:21

Artistët e teatrit “Aleksandër Moisiu” të Durrësit kanë folur mesditën e sotme për gjendjen shëndetësore të kolegut të tyre, aktorit të njohur Gulielm Radoja, i cili prej 2 javësh e gjysëm ndodhet i shtruar në spitalin e Durrësit për shkak se është prekur nga COVID-19.

Regjisorja e teatrit, Driada Dervishi, duke folur për mediat, tha se fatmirësisht gjendja e Radojës është pak më e mirë.

“Nga të gjitha bisedat që kemi bërë jemi përpjekur që të shqetësojmë sa më pak, gjendja e artistit sot është stabël, mendoj se prania e dy fëmijëve të tij ka ndikuar që të bëhet më mirë. Për këdo që kalon Covid-19 është e vështirë. Por ky rast është pak më i veçantë, se me të lidhet edhe bashkëngjitet kujtesa e një brezi dhe e disa brezave, unë shpresoj që si të gjithë, që kjo energji e bukur lutjeje të kthehet në energji për ta shëruar atë”, tha Dervishi.

“Që nga dita e djeshme që trupa e Aleksandër Mosiut bëri apel sot kemi lajm të mirë për përmirësim, urojmë që të shërohet sa më shpejt”, tha kolegu i Radojës, aktori Gjergj Doci.

Ndonëse, këto ditë kolegët artistë kanë apeluar që Gulielm Radojës t’i jepet mundësia për kurim të specializuar jashtë shtetit, aktualisht ata pohojnë se gjendja e tij shëndetësore nuk ia mundëson këtë.

“Jemi të befasuar nga kujdesi mjekësor. Ata po e shohin nëse do të jetë i mundur fizikisht në ditët në vijim, që ta çojnë për kurim të specializuar”, shprehet Dervishi.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Hiqet tenda në sheshin "Liria" në Durrës, e ngritur për procesin e vaksinimit masiv të qytetarëve për moshat +65 vjeç.

Nga raportimet e prokurorive të juridiksionit të përgjithshëm mbi veprat penale në fushën e zgjedhjeve për periudhën parazgjedhore e deri

Kërcënoi me granatë në dorë, punonjësit e policisë, me qëllim moslejimin e kontrollit të banesës dhe më pas tentoi të largohej, neutraliz

Profesor Tritan Kalo ka dhënë lajmin e mirë mëngjesin e sotëm se është regjistruar 24 orëshi i parë që në Infektiv që nuk është paraqitur

Më 11 janar, një zhurmë e fortë matrapiku dëgjohej në mes të Bulevardit Dyrrah – arteria kryesore e Durrësit, e cila e merr emrin nga top

Një ditë pasi portali "DurrësLajm" publikoi foto dhe video të situatës së krijuar në qytet për shkak të grumbujve me mbeturina, koshat e

Minatori Elton Debreshi, i cili kandidoi si i pavarur në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, tashmë i është kthyer punës në galeri, pas

Këtë të shtunë, deri në orët e mesditës territori do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare të cilat do të krijojnë mundësi për sh

Ibrahim Didani është kambisti, i cili ra pre e grabitjes sot në mbrëmje nga tre persona në Sarandë.

Autoriteti Portual Durrës shpall konkursin për 2 (dy) vende vakante prane Forcës së Sigurisë Portuale Durrës per pozicionin e punës: