Turistë të të gjithë botës preferojnë Durrësin... vizitohet edhe nga palestinezët (VIDEO)

31/07/2019 - 14:18

Durrësi është kthyer tashmë në një vend turistik që po tërheq vëmendjen dhe interesin e turistëve nga anekënd botës.

Teksa vitet e fundit jemi mësuar të shohim turistë të shumtë nga vendet nordike, që janë apasionuar pas bregdetit të Golemit, apo turistët që kryejnë vizita njëditore që kanë pjesë të udhëtimit të tyre me kroçerë edhe ndalesat në Durrës, tashmë po na vizitojnë edhe nga Lindja e Mesme.

Operatori i “DurrësLajm” ka filmuar një grup tursitësh nga Palestina, të cilët janë ndalur duke vizituar një prej siteve arkeologjike të qytetit antik, atë të Rotondës.

Turistët që vizitojnë vendin tonë vijnë përmes agjencive apo edhe me mjete të tjera, si p.sh.: ato që konsiderohen luksoze, jahtet etj. Që nga fillimi i muajit qershor kur nisi sezoni turistik, në kalatën 4 dhe në kalata të tjera të Terminalit Perëndimor janë bregëzuar 149 jahte turistikë nga vende të ndryshme të botës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zona e Astirit në kryeqytet nuk do të vuajë më problemin e furnizimit me ujë të pijshëm.

Bashkia e Durrësit ka vijuar me intensitet punën për pastrimin e përditshëm të qytetit. Larja errugëve dhe trotuareve, kryhet në orët e p

Tanimë, kompanitë e sigurimit edhe në Shqipëri do të detyrohen të dëmshpërblejnë të aksidentuarit në rrugë, ajër dhe det, që janë të sigu

Sipas Meteoalb, Shqipëria këtë të diel do të karakterizohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Është dashur ndërhyrja e forcave të policisë për të transportuar drejt spitalit të Durrësit një person në gjendje të dehur.

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë studentët jashtë Tiranës, teksa tha në emisionin “Kjo Javë” të

“Ne jemi shumë të fokusuar te rritja e standardeve të sigurisë ushqimore sidomos te produktet me origjinë shtazore”.

Pas përfundimit me sukses të fazës së parë në zonën e Durrësit, Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka nisur aplikimin e proj

Si sot 21 vite më parë, Tirana përjetoi një nga ato situata të ngjashme me trazirat e vitit 1997.