Turistë të të gjithë botës preferojnë Durrësin... vizitohet edhe nga palestinezët (VIDEO)

31/07/2019 - 14:18

Durrësi është kthyer tashmë në një vend turistik që po tërheq vëmendjen dhe interesin e turistëve nga anekënd botës.

Teksa vitet e fundit jemi mësuar të shohim turistë të shumtë nga vendet nordike, që janë apasionuar pas bregdetit të Golemit, apo turistët që kryejnë vizita njëditore që kanë pjesë të udhëtimit të tyre me kroçerë edhe ndalesat në Durrës, tashmë po na vizitojnë edhe nga Lindja e Mesme.

Operatori i “DurrësLajm” ka filmuar një grup tursitësh nga Palestina, të cilët janë ndalur duke vizituar një prej siteve arkeologjike të qytetit antik, atë të Rotondës.

Turistët që vizitojnë vendin tonë vijnë përmes agjencive apo edhe me mjete të tjera, si p.sh.: ato që konsiderohen luksoze, jahtet etj. Që nga fillimi i muajit qershor kur nisi sezoni turistik, në kalatën 4 dhe në kalata të tjera të Terminalit Perëndimor janë bregëzuar 149 jahte turistikë nga vende të ndryshme të botës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Tiranës ka zbardhur vrasjen e ndodhur mbrëmjën e të hënës në zonën e Astirit në kryeqytet, ku u ekzekutua 28-vjeçari Vilson Taf

Studentët i janë rikthyer sërish protestave pas më shumë se një viti shkëputjeje.

Tre ditë pas tentativës së grabitjes së çiftit të biznesmenëve në Tiranë policia ende nuk ka asnjë të arrestuar, por dy të dyshuar, që ja

Midhjet që hidhen në treg për konsumim janë pa asnjë kontroll.

Një kryetar Bashkie është kapur duke konsumuar lende narkotike në ambientet e një lokali. Fakti tashmë është i pamohueshëm.

Në Komisionin e Sigurisë sot do të diskutohet për dhënien e amnistisë ndaj të burgosurve.

11 anije të mbytura gjatë veprimeve luftarake në dy luftërat botërore ndodhen në ujrat detare pranë Durrësit, ndërsa numri i përgjithshëm

Moti i kthjellet mbetet prezent gjatë orëve të paradites dhe mesditës në vendin tonë.

Tirana është qarku ku është përqendruar pjesa më e madhe e popullsisë së vendit dhe njëkohësisht më e reja.

Në Shijak, banorët e mbijetuar nga tërmeti i 26 nëntorit janë lënë në mëshirë të fatit.