Grupi i anijeve të gatshme të NATO-s vizitë në portin e Durrësit (FOTO+VIDEO)

18/05/2019 - 13:38

Sot në portin e Durrësit u zhvillua  një vizitë portuale nga grupi i Anijeve të Gatshme të NATOS (Standing NATO Maritime Group 2 SNMG2.

Kjo vizitë u zhvillua në kuadër të 10-vjetorit të antarësimit të Shqipërisë në NATO, si dhe forcimit të bashkëpunimit të vendeve antare. Anijet ishin Fregata Holandeze HNMLS EVERTSEN F-805 dhe Freganta Kanadeze HMCS  TORONTO F-333.

Gjatë fjalimit për media që mbajti komandanti Boudewjn Boots, tha:

"Është kënaqësi që ndodhem në Shqipëri dhe është një vizitë speciale sepse ne duam të forcojmë marrdhëniet me Shqipërinë. Prej kohës kur është bërë pjesë e NATOS duhet t'a vizitojmë më shpesh. Me vjen mirë që jemi këtu bashkë me kolegët tanë shqipëtar,   dhe jemi gati të bëjmë çfarë është e nevojshme. Ne po punojmë me bashkëpunëtorë ndërkombëtarë ku dhe Shqipëria është një prej tyre. Gjithashtu dhe stafi është ndërkombëtarë."

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mijëra qytetarë në Tiranë kanë marshuar në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” drejt sheshit “Nënë Tereza” pas lajmit që ka tronditur opinion

Dy pronarët e hoteleve në Rrogozhinë që kishin ngritur një rrjet prostitucioni janë lënë në burg. Gjykata e Kavajës ka vendosur

 “Unë zgjedh të jetoj e sigurtë”, “Në vend që t’i mësoni djemtë të mos përdhunojnë, mësojini të respektojnë”, “Nuk luhet përdhunimesh

Shembja e pallatit 6 katësh me tritol la pas dëme të konsiderueshme në bizneset pranë objektit në bulevardin e Durrësit.

Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK, ka rrëzuar Policinë e Shtetit për 48 pasuri për të cilat është kë

Ky është momenti i shpërthimit të pallatit të VIP-ave në bulevardin e Durrësit, i cili në një sekondë përfshihet i gjithi në flakë përpar

Shembja e pallatit 6 katësh me tritol la pas dëme te bizneset në bulevardin e Durrësit.

Një re e madhe tymi është formuar pas shembjes me tritol të pallatit 6 katësh në bulevardin "Dyrrah".

Teksa pritet që pallati 6 katësh në qendër të Durrësit të hidhet në erë, qytetarë të shumtë janë afruar pranë kësaj zone.