Moti i keq/ Pezullohet lundrimi në Vlorë, në Durrës pa probleme

17/01/2018 - 09:36

Moti i keq ka pezulluar lundrimin në  Portin e Vlorës. Për shkak të detit të trazuar dhe me shumë dallgë, priten vonesa në linjën e tragetit Brindisi-Vlorë. 

Ndërsa në Portin e Durrësit aktualisht nuk paraqiten probleme dhe lundrimi vijon normalisht. Burime nga Kapitaneria bënë me dije për “DurrësLajm” se për momentin deti është 3-4 ballë, por me tendencë për rritje.

Megjithatë sipas parashikimeve, pritet që gjatë pasdites moti të rëndohet dhe për këtë janë lajmëruar anijet e vogla të peshkimit që të mos dalin nga pasditja në det, por të jenë të siguruar dhe anijet t’i kenë të ankoruara.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas MeteoAlb, orët e paradites së kësaj të marte do dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në bregdet dhe zonat e ulëta, po

Në studion e emisionit “Opinion” gazetarja Klodiana Lala ka lexuar një fragment nga dosja në ngarkim të personave të bandës së Avdylajve.

Ambasada Amerikane në Tiranë u ka dhënë një këshillë të gjithë atyre që kanë aplikuar për Lotarinë.

Me ftesë të kreut të shtetit austriak, Alexander Van der Bellen, Presidenti i Republikës, Ilir Meta u nis këtë të hënë për një vizitë sht

Policia e Shtetit ka publikuar sot listën me fituesit e fazës së parë për “Patrullë e Përgjithshme” që do të kalojnë në testin fizik.

Në zonën e ish-Kënetës apo "Durrësin e Ri", është ngritur një zyrë e Policisë së Shtetit, për t’i ardhur në ndihmë banorëve të njësisë ad

Drejtori i Patentave, Arben Isaraj, ka dhënë dorëheqjen pas arrestimit të vëllait të tij për trafik narkotikësh.

Të gjithë ata që nuk i kanë plotësuar vitet e punës me kontribute për të përfituar pension, tashmë kanë një zgjidhje.