Moti i keq, pezullohet puna në portin e Durrësit

03/06/2019 - 10:35

Java ka nisur me reshje intensive shiu, duke krijuar pengesë në përpunimin e mallrave në portin e Durrësit.

Sipas informacioneve nga APD, është pezulluar përkohësisht përpunimi i dy anijeve të ankoruara në kalatat 1 dhe 5, të cilat shkarkojnë çimento dhe ure’.

Anijet tregtare “Vectis Isle” dhe “NS Sprinter” përkatësisht me 3131 tonë ure’ dhe 1705 tonë çimento, sot paradite nuk e kanë nisur ende përpunimin e mallrave.

Tragetet “AF Marina” dhe “Rigel II” që operojnë në linjën Bari - Durrës dhe të tragetit “Ana” të linjës Ravena – Durrës, janë akostuar sipas orarit të parashikuar.

Me përmirësimin e kushteve atmosferike do të rinisë aktiviteti normal i punës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mijëra qytetarë në Tiranë kanë marshuar në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” drejt sheshit “Nënë Tereza” pas lajmit që ka tronditur opinion

Dy pronarët e hoteleve në Rrogozhinë që kishin ngritur një rrjet prostitucioni janë lënë në burg. Gjykata e Kavajës ka vendosur

 “Unë zgjedh të jetoj e sigurtë”, “Në vend që t’i mësoni djemtë të mos përdhunojnë, mësojini të respektojnë”, “Nuk luhet përdhunimesh

Shembja e pallatit 6 katësh me tritol la pas dëme të konsiderueshme në bizneset pranë objektit në bulevardin e Durrësit.

Struktura e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK, ka rrëzuar Policinë e Shtetit për 48 pasuri për të cilat është kë

Ky është momenti i shpërthimit të pallatit të VIP-ave në bulevardin e Durrësit, i cili në një sekondë përfshihet i gjithi në flakë përpar

Shembja e pallatit 6 katësh me tritol la pas dëme te bizneset në bulevardin e Durrësit.

Një re e madhe tymi është formuar pas shembjes me tritol të pallatit 6 katësh në bulevardin "Dyrrah".

Teksa pritet që pallati 6 katësh në qendër të Durrësit të hidhet në erë, qytetarë të shumtë janë afruar pranë kësaj zone.