Përpunohen 3 anije tregtare në Terminalet e portit të Durrësit, 3 në pritje

07/01/2020 - 17:11

Qendra e Informacionit në Autoritetin Portual Durrës njofton se në kalatat e portit të Durrësit vazhdon sot përpunimi i tre anijeve me mallra të ndryshme.

Në Terminalin Perëndimor, po përpunohen anijet tregtare "Volgobalt 236" dhe "Yilmaz Kaptan", me përkatësisht 3,025 tonë grurë dhe 1,450 tonë ure.

Ndërkaq në Terminalin Lindor, nga anija "Lefkada" po shkarkohen 11,166 tonë qymyr.

Sot paradite në kalatat 2, 4 dhe 6 ka përfunduar përpunimi i tre anijeve të tjera me kripë, melaminë dhe konteinerë.

Në 36 orët e ardhshme pritet të mbërrijnë në port dy anije me xhama e grurë, si dhe çimento.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ditë pasi babai i saj vrau nënën dhe ndërsa ka varrosur të ëmën, vajza e të ndjerës Hajdije Tasuni ka postuar një mesazh shumë të ndj

Në një kohë kur kryeministri Edi Rama ka kërkuar ruajtjen e qetësisë dhe mos përhapjen e panikut nga koronavirusi, drejtori i kadastrës E

Sipas raportit të Agjencisë Evropiane për Azilin (EASO) Shqipëria vazhdoi të ishte mes dhjetë vendeve me numrin më të madh të azilkërkues

Bashkia e Durrësit ka shpallur dy vende të lira pune.  Për të dy vendet vakante ftohen të gjithë kandidatët e interesuar të dorëzojnë dok

Në prill të vitit të kaluar Universiteti “Aleksandër Moisiu” në Durrës (UAMD) inauguroi dy investime të mëdha të bëra në fushën e Multime

Janë përzgjedhur 4 kandidatë për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Miratohet lista e tretë me 1588 emra të rinj që do të përfitojnë subvencionimin e qirasë në Durrës.

Gjykata Kundër Krimit të Oranizuar ka vendosur sot sekuestro të pronave të Altin Hajrit, i shpallur në kërkim për vrasjen e Jan Prengës.