44-vjeçari nga Fieri gjendet i vdekur në banesë nga COVID-19

08/04/2020 - 22:18

Një shqiptar nga Fieri, 44-vjeçar, ka ndërruar jetën më 1 prill në qytetin e Kavadarit në Maqedoninë e Veriut. Por vetëm sot, pas 8 ditësh, autoritetet në vendin fqinj kanë dhënë lajmin që shqiptari ka vdekur nga COVID-19.

Sipas mediave vendase, shqiptari punonte në ndërtim dhe ishte gjetur i pajetë në banesën e tij. Ai qëndronte aty bashkë me disa shqiptarë të tjerë të cilët tashmë janë izoluar.

Po sipas medias vendase, personi emri i të cilit nuk bëhet i ditur nuk ka qenë i sëmurë dhe po kështu nuk ka pasur shenja dhune kur është gjetur i pajetë në banesë. 

Ndërkohë që edhe familja e tij në Fier thuhet se është e prekur nga koronavirusi. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zbulohen detaje të reja në lidhje me atë që po ndodh në burg, me shqiptarin Aleksandër Luca, i dënuar me burgim të përjetshëm për dhunimi

Regjisori Robert Budina nga Kukësi ka thënë se pasi të përfundojë turi për mbledhjen e gjihë firmave të peticionit, Aleanca do organizojë

Në kuadër të masave për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, bashkia e Durrësit vendosi në fillim të muajit prill që në tregun e fr

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në studion e lajmeve në News 24, komentoi aktualitetin politik, duke u ndalur tek reforma zgjedhore. Ai t

Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore ka publikuar formimin e personave, të cilët ishin pjesë e grupit të punës, të cilët vendosë

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i është drejtuar me një letër publike kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ku i kujton kontratën q

Edhe dietologia Blerina Bombaj ka dalë kundër nismës së kryeministrit Edi Ramës për të bërë pa makina të dielat nga tetori deri në mars 2

Sot ka filluar puna për riparimin e bankinave në shëtitoren Taulantia në Durrës.