84-vjeçarja shërohet nga COVID-19, shkon në 154 numri në total

08/04/2020 - 17:24

Një 84-vjeçare ka lënë sot spitalin Infektiv pasi është shëruar nga COVID-19.

Lajmin e jep ministrja Ogerta Manastirliu në një postim në Facebook, ku shkruan se gjatë 24 orëve të fundit janë kthyer në shtëpi 8 pacientë duke e çuar numrin në total 154.

"Nënë Rukija plot 84 vjeç ka lënë spitalin #Infektiv e shëruar nga #COVID19

8 pacientë janë kthyer në shtëpi në 24 orët e fundit 

Deri tani 154 qytetarë dhe staf mjekësor e kanë mundur #covid19", shkruan ministrja.

Në vendin tonë janë regjistruar 400 të infektuar nga koronavirusi, 22 viktima dhe 154 të shëruar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

20 Deputetë të Parlamentit Evropian dënojnë shkatërrimin e Teatrit Kombëtar, si një vlerë e rëndësishme historike dhe kulturore e Shqipër

Fundjava nuk do ketë mot të favorshëm paralajmërojnë sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak.

Zbulohet të tjera detaje për ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e sotme në Peqin ku mbeti i plagosur me armë zjarri një 31-vjeçar.

Është zbardhur draft-opinioni i Komisionit të Venecias në lidhje me emërimet në Gjykatën Kushtetuese, e cila ngjalli një përplasje të ash

Një peshkarexhë në Durrës u përfshi nga flakët mesditën e sotme teksa ndodhej 6 milje nga bregu, në drejtim perëndim të Porto Romanos.

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, reagoi pas zemërimit që ka shpërthyer në opinionin publik me qëndrimet që mbajti sot, kur justifi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit sulmoi të premten në një seancë parlamentare online nënën e një fëmije të dhunuar nga ofice

Është zhvilluar me mjete të komunikimit elektronik mbledhja e këshillit bashkiak të Durrësit ku u miratuan disa vendime të rëndësishme si

Nëna e djalit 14-vjeçar të dhunuar pak ditë më parë nga efektivët e policisë ka përgënjeshtruar në një intervistë për Abc News deklaratën

Një konflikt mes anëtarëve të grupit të Avdylajve dhe gardianëve të burgut 313, ka detyruar Drejtorin e Përgjithshëm të Burgjeve të urdhë