Banorët e Durrësit kalojnë natën jashtë (VIDEO)

22/09/2019 - 09:58

Të shumtë kanë qenë qytetarët e Durrësit që e kanë kaluar natën jashtë nga frika e lëkundjeve sizmike apo nga dëmtimet e pësuara në banesat e tyre.

Operatori i DurrësLajm sjell momente nga orët e ankthit që kaluan banorët, shumë prej të cilëve e kaluan natën nëpër makina.

Që nga pasditja e së shtunës, Durrësi është lëkundur shumë herë nga tërmetet që kanë pasuar njëri-tjetrin, ku më i rëndi është ai I orës 16.04 me manjitudë 5.8.

Në total, në Durrës janë të dëmtuara 188 banesa dhe 9 pallate.

Tek stadiumi janë vendosur çadra me 40 shtretër për njerëzit që kanë frikë të kthehen në shtëpitë e tyre dhe është hapur një qendër pritjeje te Kavaleshenca.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Votat për referendumin mbi shkurtimin e numrit e deputetëve dhe senatorëve kanë përfunduar për gati një javë, ku “Po”-ja fitoi bindshëm.

Covid-19 ishte shkak pse gazetari Erjon Skëndaj, mungoi për një kohë të gjatë në kronikat informative, apo lidhjet e drejtpërdrejta në Ne

Ambasadorët e BE në ditën Europiane të Gjuhëve i janë drejtuar me një mesazh qytetarëve të Shqipërisë për të respektuar masat ndaj COVID-

Pushteti vendor ka rritur ndjeshëm borxhet në pjesën e parë të vitit, ndikuar edhe nga situata e vështirë financiare e krijuar nga pandem

Bashkia e Durrësit ka reaguar zyrtarisht pas akuzave të ngritura nga kryetari i PD Durrës Ferdinand Xhaferaj lidhur me një pallat në lagj

Informacionet e marra nga Instituti i Gjeoshkencave, Ujit dhe Mjedisit dhe nga qendrat sinoptike homologe të vendeve fqinjë flasin për nj

Çfarë bie jashtë, pikon e futet brenda banesës së familjes Gjera në Hamallaj të Durrësit.

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka informuar përmes faqes së saj zyrtare në internet lidhur me situatën e përgjithshme të trans

Ndryshimi i menjëhershëm i motit nga vlera ekstremisht të larta përsa i përket muajit shtator në vlera normale, sjellin dhe këto mini stu