Banorët e Durrësit kalojnë natën jashtë (VIDEO)

22/09/2019 - 09:58

Të shumtë kanë qenë qytetarët e Durrësit që e kanë kaluar natën jashtë nga frika e lëkundjeve sizmike apo nga dëmtimet e pësuara në banesat e tyre.

Operatori i DurrësLajm sjell momente nga orët e ankthit që kaluan banorët, shumë prej të cilëve e kaluan natën nëpër makina.

Që nga pasditja e së shtunës, Durrësi është lëkundur shumë herë nga tërmetet që kanë pasuar njëri-tjetrin, ku më i rëndi është ai I orës 16.04 me manjitudë 5.8.

Në total, në Durrës janë të dëmtuara 188 banesa dhe 9 pallate.

Tek stadiumi janë vendosur çadra me 40 shtretër për njerëzit që kanë frikë të kthehen në shtëpitë e tyre dhe është hapur një qendër pritjeje te Kavaleshenca.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Hipoteka dhe tanimë Agjencia Shtetërore e Kadastrës në Durrës është institucioni që "ka hëngër" më shumë koka drejtorësh në vetëm 10 muaj

Këshilltari i Presidentit të Republikës, Bledar Dervishi i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora tregoi në se çfarë përmbajnë video aud

Marsida Xhaferllari është tashmë dhe ‘de fakto’ anëtare e Gjykatës Kushtetuese.

Ish-kryetari i Këshillit të Qarkut, Seid Kërtusha, përmes një statusi në rrjete sociale, fton bashkinë e qytetit bregdetar që të shohë mu

Presidenti Meta firmosi sot padinë penale ndaj kreut të KED-së, Ardian Dvorani.

Presidenti i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, George Tsereteli dhe Sekretari i Përgjithshëm, Roberto Montella, përfunduan një vizitë zy

Drejtori i ri i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës në Durrës do të jetë Artur Çobani.

OSHEE ka njoftuar abonentët se disa zona në Tiranë do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike dy ditët në vijim, 20-21 nëntor.

Ka hyrë në Mesdhe tankeri “Epic Shikoku” me 8 mijë tonë gaz të lëngshëm, i cili është nisur më 14 nëntor 2019, ora 10:23 sipas orës vendo

Një ditë përpara pretencës së prokurorisë, biznesmeni Arbër Çekaj, i konsideruar nga ish-ambasadori amerikan Donald Lu, si peshku i madh