Bombula e gazit dogji apartamentin në Durrës, zjarrfikësit shpëtojnë edhe fëmijën e mitur (VIDEO)

27/09/2020 - 11:58

Bombula e gazit është bërë shkaktare për shkrumbimin e një apartamenti në lagjen nr.17, pranë stacionit të trenit në Durrës.

DurrësLajm po sjell edhe pamjet filmike nga brenda apartamentit të shtetases Dh.H.

Ndërhyrja në kohë e zjarrfikësve bëri të mundur shuarjen e shpejtë të flakëve. Efektivët ndërhynë nga njëra prej dritareve të apartamentit për të vënë nën kontroll e më pas shuar flakët që ishin përhapur në ambiente të ndryshme të banesës.

Ndërkohë, në po të njëjtën lagje, një fëmijë i mitur, vetëm 3 vjeç, kishte mbetur i mbyllur në një banesë në katin e dytë.

Efektivët e zjarrfikëses bënë të mundur hapjen e derës dhe shpëtuar të miturin i cili mësohet se gëzon shëndet të plotë.

Javët e fundit, zjarrfikësit e Durrësit kanë qenë mjaft të ngarkuar për shkak të vatrave të shumta të zjarrit të regjistruara në qytet dhe zonat periferike të bashkisë Durrës. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Flamuri turk me gjysmëhënë është shfaqur në godinën e Universitetit Politeknik të Tiranës.

Pas vdekjes së kompozitorit të njohur Avni Mula ka reaguar edhe lideri i opozitës, Lulzim Basha.

Pak pas vdekjes së kompozitorit të njohur Avni Mula, ka ardhur reagimi i kryeministrit Edi Rama.

Pedagogu Arlind Qori ka lajmëruar se është infektuar me Covid-19 dhe është shëruar.

Pesë punonjës të Shërbimit të Hemodializës në Qendrën Spitalore “Nënë Tereza” kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Rektorja e Universitetit "Aleksandër Moisiu", Kseanela Sotirofski ka zhvilluar sot një takim me drejtorin e Dhomës së Tregtisë dhe Indust

Ministria e Shëndetësisë ka informuar lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri.

Zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka njoftuar se Komiteti Teknik i Ekspertëve ka propozuar masa shtesë për frenimin e përhapjes

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko preket nga koronavirusi.

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.