Çfarë tha Valbona Sako pas vendimit të Apelit (VIDEO)

30/07/2019 - 11:34

“Mori udhë mandati i qytetarëve. Uroj që mos të ketë më vendime të tilla, jo vetëm për Valbonën, por për çdo qytetar të Republikës së Shqipërisë.

Kështu është shprehur kryebashkiakja e re e qytetit të Durrësit, Valbona Sako, menjëherë sapo ka dalë nga seanca gjyqësore në Gjykatën e Apelit Durrës, teksa kjo e fundit pushoi çështjen e Shkallës së Parë dhe njohu mandatin e kryebashkiakes.

Sako shoqërohej nga avokati i saj, i cili para gazetarëve sqaroi dhe vendimin e gjykatës së dhënë sot dhe po ashtu vendimin e dhënë më 17 korrik nga gjyqtarja e Rrethit Gjyqësor Durrës, Mimoza Margjeka, që i konsideroi zgjedhjet nul për shkak të regjistrimit me vonesë jashtë afatit kohor të BD-së.

Sipas avokatit, “Ai vendim nuk ishte i formës së prerë, pa jetë ligjore. Sot ai mori fund. Ndërsa vendimi që ka pasur fuqi ligjore, ka qenë ai i formës së prerë”.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bashkia e Durrësit ka vijuar me intensitet punën për pastrimin e përditshëm të qytetit. Larja errugëve dhe trotuareve, kryhet në orët e p

Tanimë, kompanitë e sigurimit edhe në Shqipëri do të detyrohen të dëmshpërblejnë të aksidentuarit në rrugë, ajër dhe det, që janë të sigu

Sipas Meteoalb, Shqipëria këtë të diel do të karakterizohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Është dashur ndërhyrja e forcave të policisë për të transportuar drejt spitalit të Durrësit një person në gjendje të dehur.

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë studentët jashtë Tiranës, teksa tha në emisionin “Kjo Javë” të

“Ne jemi shumë të fokusuar te rritja e standardeve të sigurisë ushqimore sidomos te produktet me origjinë shtazore”.

Pas përfundimit me sukses të fazës së parë në zonën e Durrësit, Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka nisur aplikimin e proj

Si sot 21 vite më parë, Tirana përjetoi një nga ato situata të ngjashme me trazirat e vitit 1997.

AKU ndalon hyrjen e 46.2 tonë produkte të pasigurta nga Brazili për në territorin shqiptar dhe ndëshkon me 5.25 milionë lekë kundravajtje