Deklarata e drejtorit të Burgjeve: Ka raste që nga burgu janë porositur vrasje

15/10/2019 - 12:27

Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Agim Ismaili nga Komisioni i Sigurisë bëri një deklaratë të fortë duke pohuar se nga burgu janë porositur edhe vrasje.

Gjatë fjalës së tij gjatë një seancën dëgjimore, ku u pyet edhe nga Spartak Braho për sigurinë në burgje, Ismaili tha se për të burgosurit do të kufizohet koha për telefonatat.

“Ka raste që janë porositur vrasje nga burgu, do raportohen në Prokurori. Ndaj për të burgosurit do të kufizohen koha për telefonatat. Ne jemi gati të implementojmë sistemin 41 bis në burgje, ndërsa keni si synim shtrëngimin e masave për persona që vuajnë dënimin në burgje, me rrezikshmëri të lartë”, tha Ismaili.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, ku pasdite do të sjellin reshje shiu në të territorin.

Sot shënohen gjashtë vite nga aksidenti tragjik, që i mori jetën një prej figurave kryesore në Partinë Demokratike, Sokol Olldashit.

Hipoteka dhe tanimë Agjencia Shtetërore e Kadastrës në Durrës është institucioni që "ka hëngër" më shumë koka drejtorësh në vetëm 10 muaj

Këshilltari i Presidentit të Republikës, Bledar Dervishi i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora tregoi në se çfarë përmbajnë video aud

Marsida Xhaferllari është tashmë dhe ‘de fakto’ anëtare e Gjykatës Kushtetuese.

Ish-kryetari i Këshillit të Qarkut, Seid Kërtusha, përmes një statusi në rrjete sociale, fton bashkinë e qytetit bregdetar që të shohë mu

Presidenti Meta firmosi sot padinë penale ndaj kreut të KED-së, Ardian Dvorani.

Presidenti i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, George Tsereteli dhe Sekretari i Përgjithshëm, Roberto Montella, përfunduan një vizitë zy

Drejtori i ri i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës në Durrës do të jetë Artur Çobani.

OSHEE ka njoftuar abonentët se disa zona në Tiranë do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike dy ditët në vijim, 20-21 nëntor.