Deti i trazuar nxjerr në Currila velierën, shpëtojnë mrekullisht 4 anëtarët e ekuipazhit

26/02/2020 - 07:56

Përkeqësimi i motit në Durrës, me detin e trazuar kanë nxjerr në afërsi të bregut Velierën me emrin "Tiara" në zonën e Currilave, në afërsi të Sfinksit.

Katër persona ndodheshin në Velierë gjatë situatës së vështirë, 3 turq dhe 1 amerikan, të cilët dhanë edhe sinjalin SOS.

Burime nga Kapitenaria thanë për "DurrësLajm" se 4 personat kanë arritur të dalin vetë deri në breg, ndërsa në këto momente janë shoqëruar në polici për t'u marrë në pyetje.

Gjendja e pjestarëve të ekuipazhit paraqitet e mirë. Veliera, e cila vinte nga Mali i Zi kishte për destinacion Turqinë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Drejtoresha e spitalit rajonal të Durrësit, Nadire Jani, ka reaguar menjëherë pas një denoncimi të bërë në rrjete sociale nga ish—deputet

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu përcollën sot në aeroportin e Rinasit, 30 mjekë dhe infermierë të

Ish-deputetja e Durrësit, Fatbardha Kadiu, ka denoncuar përmes një statusi në Facebook faktin se një pacient i prekur nga Covid-19 po mba

Në zbatim të masave kufizuese të shpallura për parandalimin e përhapjes së COVID-19, gjatë periudhës së kufizimeve të lëvizjes së shtetas

Banorët e lagjes 8 në Durrës kanë protestuar mesditën e sotme për kërkesa jetike si ushqimi, pasi janë në pamundësi për t’i siguruar vetë

Tridhjetë mjekë shqiptarë do të nisën për në Itali sot në ndihmë të kolegëve të tyre për të përballuar situatën e koronavirusit.

Një 65-vjeçar shqiptar me banim në Romë humbi jetën nga koronavirusi  Vetë bashkëshortja e tij, Anila, e dha lajmin e hidhur përmes një n

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka postuar në rrjete sociale një foto të stafit të avionit “Lasgushi”, të kompanisë Air Albania

Riatdhesohen 6 shqiptarët e parë të ngelur në Bari, të cilët për 14 ditë duhet të vetëkarantinohen.