Durrës, bashkëshortja kërkon në Gjykatë "Deklarimin i vdekur të shtetasit Burhan Strazimiri"

13/02/2020 - 17:02

Në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Durrës është në gjykim çështja civile me objekt “Deklarimin i vdekur të shtetasit Burhan Qamil Strazimiri”.

Personi kërkues është bashkëshortja Suzana Strazimiri, lindur dhe banuese në Shijak.

Në padi-kërkesën e saj, Suzana Strazimiri kërkon “Deklarimin i vdekur të shtetasit Burhan Qamil Strazimiri” dhe Kryerjen e veprimeve të regjistrimit të vendimit në Zyrën e Gjendjes Civile në Shijak.

Me urdhër të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, kërkesa e plotë, që vijon si më poshtë, botohet në portalin e lajmeve “DurrësLajm”:

Kërkesa e plotë:

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një lidhje jashtëmartesore që vazhdonte prej kohësh dhe problemet ekonomike të ardhura si pasojë, kanë qenë motivet e krimit makabër në D

Në një deklaratë për mediat, shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini, ka pohuar se janë testuar 17 raste

Policia e Shtetit njoftoi të enjten disa nga masat e parashikuara për parandalimin e aksidenteve rrugore.

Drejtuesja e Shërbimit të Inteligjencës Epidemiologjike, pjesë e Task-Forcës, Eugena Tomini në një dalje publike për mediat deklaroi se n

Në Konferencën e Nivelit të Lartë, "Siguria Rrugore 2020", ministrja e Energjitikës, Belinda Balluku tha se duhet një transformim i menta

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra prokurorin Besnik Cani, anëtari i KLP-së.

Dalin detaje të reja në lidhjen me ngjarjen e djeshme të krimit në familje që ndodhi në Durrës.

Dy tragetet e linjës Durrës – Bari, të cilët nuk mundën të lundronin natën e kaluar drejt destinacionit për shkak të erës së fortë me shp

Goditet një tjetër rast i armëmbajtjes pa leje në Durrës, arrestohet në flagrancë një 26-vjeçar.