Durrës, dhjetëra kandilë deti të ngordhur në breg (VIDEO)

03/07/2019 - 18:52

Dhjetëra kandilë deti kanë “pushtuar” bregdetin e Durrësit, në Shkëmbin e Kavajës.

Pamjet që sjell operatori i DurrësLajm shfaqin dhjetëra kandilë që kanë dalë të ngordhur në bregdet.

Nuk dihet ende se pse këto specie kanë ngrodhur, por sinjalizime nga terreni bëjnë të ditur se ka pasur prani të shtuar të kandilëve në det në këtë zonë.

Kontakti me kandilët e detit shkakton djegie në trup, prandaj plazhistët i evitojnë gjithnjë këto specie, në momentin kur i shohin në det pranë tyre.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, thotë se për shkak të numrit të lartë të rasteve të reja me koronavir

Komisioni për Ekonominë dhe Financat, dhe deputetët e Qarkut të Durrësit, nën drejtimin e kryetares së Komisionit, znj.

Komisioni Evropian ka prezantuar vlerësimin e tij për përmbushjen e kërkesave për mekanizimin e mbajtjes së liberalizimit të vizave me Sh

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg 56-vjeçarin me iniciale R.S., i cili akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj dy vajzave të mitur

Sot u zhvillua mbledhja e dytë e Komitetit Rajonal për Zhvillimin e Turizmit, nën drejtimin e Prefektit të Qarkut Durrës Roland Nasto, ku

COVID-19 futet në gjykatën e posaçme kundër krimit e korrupsionit duke pezulluar proceset gjyqësore për ditën e sotme, pasi ka prekur një

Ushtria shqiptare ka zhvilluar dje një operacion për pastrimin e ishullit të Sazanit nga municionet luftarake të depozituara atje ndër vi

Ambasada gjermane në Shqipëri paralajmëron qytetarët e saj lidhur me udhëtimet drejt vendit tonë duke paraqitur kornizën e situatës me pa

Nga 90 rastet e reja me koronavirus të identifikuar në të gjithë vendin, 15 janë regjistruar në Durrës.