Durrës, Inspektorati i Peshkimit dhe Policia Kufitare bllokojnë dhe gjobitin 5 peshkatore

07/09/2019 - 21:19

Bllokohen 5 peshkatore. Lajmin e bën të ditur në FB Roland Kristo, zëvendësministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, ekspert i njohur në peshkim dhe akuakulturë, ish-drejtor i Institutit të Kërkimeve të Peshkimit Durrës (1997-1999) etj.

Kristo shkruan se Task Forca e Inspektoratit të Peshkimit mbrëmjen [e 5 shtatorit 2019], në bashkëpunim me QNOD-in (qendra ndërdikasteriale e opereacioneve detare) dhe policinë e kufirit dhe migracionit, shoqëruan 5 mjete peshkimi në portin e Durrësit.

Ato kishin shkelur ligjin e peshkimit, pasi ndodheshin nën thellësinë dhe distancën e lejuar nga bregu. Këto mjete të kapura në flagrancë, u dënuan me gjoba.

Sipas nr. 2 të dikasterit “të gjelbër” Roland Kristo, Task Forca e Inspektoratit të Peshkimit do të vazhdojë evidentimin dhe parandalimin e gjuetisë së paligjshme në bregdet.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Edhe pse nuk ka ende një njoftim zyrtare, faqja online e Gjykatës Kushtetuese ka hequr emrin e Besnik Muçit si anëtar.

Autoriteti Portual Durrës ka zhvilluar një konferencë këtë të premte, teksa është prezantuar studimi që propozon implementimin e një plat

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Apelit në Durrës, Arben Vrioni për shkak të mosjustifikimit të një

Një 32-vjeçare është arrestuar mëngjesin e djeshëm nga Policia e Tiranës e dyshuar si pjesë e grupit kriminal “Bajri”.

Disa nxënës të një shkolle në Golem kanë shfaqur shenja helmimi.

Besnik Muçi i është drejtuar sot me një shkresë Gjykatës Kushtetuese, përmes së cilës i kërkon të shprehet për mandatin e tij si anëtar i

Është mbledhur këtë të premte Komisioni Hetimor Parlamentar për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta.

Në dy vite ALUIZNI, sot Kadastra ka legalizuar 7100 apartamente dhe 620.000 m² ndërtim në Tiranë.

Informacinet sekrete të Shërbimit Informatik Shqiptar (SHISH) janë të rrezikuara, nga sulmet kibernetike pirate.

Armët ilegale në duar të popullsisë në Ballkan ushqejnë krimin e organizuar e sulmet terroriste në Europë, thotë për DW Markus Bleinb