Durrësi goditet nga 7 lëkundje të tjera gjatë natës, më e forta 4 ballë

23/09/2019 - 07:59

Pas tërmetit që ra mbrëmjen e së dielës në orën 22:08 dhe alarmit të rremë që u përhap për një tërmet të fuqishëm pasardhës, çka bëri që qytetarët e Durrësit dhe Tiranës të braktisnin shtëpitë dhe të dilnin në rrugë, disa lëkundje të tjera sizmike janë regjistruar deri në mëngjesin e kësaj të hëne.

Sipas të dhënave sizmiologjike që përcjell IGJEUM (Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit), të cilave i referohet “DurrësLajm”, i fundit ka rënë në orën 04:27 me magnitudë 2.7 ballë, epiqendra deti Adriatik, thellësia 16 km.

Ndërkohë kanë qenë 6 lëkundje të tjera sizmike, më e forta me magnitudë 4 ballë, e regjistruar në orën 00:03, me epiqendër Lalzin, thellësia 28 km. Ndërsa lëkundja më e lehtë e regjistruar gjatë këtij harku kohor ka qenë më magnitudë 2.2 ballë, në orën 23:16, me epiqendër 26 km në veri të Durrësit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej më shumë se 24 orësh SHBA, BE, OSBE dhe Britani e Madhe kanë vendosur të ulen në të njëjtën tryezë me Këshillin Politik dhe t’i bind

Drejtoresha e Drejtorisë Rajonale të Kufirit e Migracionit në Tiranë, Enkelejda Toska ka përfunduar në prangat e policisë, bashkë me shef

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të shembë me shpërthim të kontrolluar pallatin e VIP-ave në lagjen 11, bulevardi Dyrra

Drejtoresha e ISHP Albana Fiço, vajza e albanologut të njohur, Agron Fiço, që u nda nga jeta një ditë më parë, i ka dhënë lamtumirën e fu

Pezullohet nga detyra drejtori i shkollës 9-vjeçare "Azem Hajdari", ku studionte 15-vjeçarja, e cila u abuzua seksualisht nga 65-vjeçari

Kur u mendua që u arrit zgjidhja për dhënien fund të plagës gjysmëshekullore të largimit të plehrave nga zona e Porto-Romanos, një proble

Zaida Çobo, e ëma e djalit të mitur i cili u dhunua disa ditë më parë nga policia në zonën e Liqenit Artificial në Tiiranë ka paditur në

BalkanWeb zbardh detaje nga rrethimi i banesës së shtetasit Roland Kryemadhi në Kamzë, i cili ngriti sot në këmbë jo vetëm policinë që ki

Përfundon paniku dhe situata e tensionuar në Kamzë ku një person i identifikuar me emrin Roland Kryemadhi, ka kërcënuar me armë Policinë

Rritet numri i të shëruarve nga koronavirusi në Durrës.