Durrësi sot probleme me furnizimin me ujë të pijshëm

11/01/2019 - 13:44

Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton abonentët se në stacionin e pompimit në Fushë Kuqe është ndërprerë furnizimi me ujë nga ora 08.00 deri në orën 14.00.

Ndërprerja e furnizimit me ujë të pijshëm është bërë për shkak të një defekti në tubacionin kryesor që furnizon me ujë qytetin e Durrësit.

UKD njofton qytetarët se për shkak të kësaj ndërprerjeje, mund të ketë çrregullime në furnizimin e lagjeve të qytetit me ujë në orët në vazhdim.

UKD kërkon mirëkuptimin e qytetarëve për këtë situatë të përkohshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Klement Balili, i ashtuquajtur si Eskobari i Ballkanit, ndodhet tashmë në pranga.

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qendro është duke u pyetur në Prokurorinë e Tiranës në lidhje me skandalin e kompanisë “Dh

Dekani i Fakulteti Juridik, Artan Hoxha, gjatë një takimi me studentët, iu ka bërë thirrje që të ndërpresin protestën, pasi kanë marrë pe

Vijon bojkotimi i mësimit dhe ngujimi në kampusin universitar edhe gjatë ditës së sotme nga studentët e UAMD-së.

Shumë prej tyre studentëve protestues shprehen të vendosur për të vijuar kauzën duke theksuar se nuk do të tërhiqen deri në përmbushjen e

Autoriteti Rrugor Shqiptar jep një panoramë të situatës së akseve rrugore në vend për këtë të mërkurë.

Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në të gjithë vendin.

Baftjar Rusi, një nga avokatët e Klement Balilit i ftuar në emsionin “Dritare me Rudinën” në News24 ka komentuar nëse klienti i tij ka vi

Zbulohen pamjet që tregojnë momentin e dorëzimit të Klement Balilit te drejtori i Policisë së Shtetit Ardit Veliu.

Pyetjes nëse mund të kishte patur një shkëmbim me armë zjarri mes Balilit e policisë së shtetit i është përgjigjur këtë të martë nipi i t