Durrësi sot probleme me furnizimin me ujë të pijshëm

11/01/2019 - 13:44

Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton abonentët se në stacionin e pompimit në Fushë Kuqe është ndërprerë furnizimi me ujë nga ora 08.00 deri në orën 14.00.

Ndërprerja e furnizimit me ujë të pijshëm është bërë për shkak të një defekti në tubacionin kryesor që furnizon me ujë qytetin e Durrësit.

UKD njofton qytetarët se për shkak të kësaj ndërprerjeje, mund të ketë çrregullime në furnizimin e lagjeve të qytetit me ujë në orët në vazhdim.

UKD kërkon mirëkuptimin e qytetarëve për këtë situatë të përkohshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në kuadër të sezonit turistik 2019, Prefekti i Qarkut Durrës Roland Nasto ka zhvilluar mëngjesin e sotëm takim me të gjithë përfaqësuesit

Prefekti i Qarkut Durrës, Roland Nasto, së bashku me kreun e Policisë Bashkiake Vasip Çopa kanë inspektuar në terren zbatimin e planit të

Lajme të këqija vijnë nga Luksemburgu për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për anëtarësim në Bashkimin Europian.

Tre ditë para protestës së opozitës, ambasada amerikane në Tiranë i ka bërë thirrje të gjithë shtetasve të saj që ndodhen në Shqipëri të

Studimet sizmiologjike e mjedisore, të bëra nga firma ndërtuese për zbatimin e projektit të lejes ndërtimore të 4 objekteve 5-katëshe në

Ndërtimi i katër pallateve në zonën e Kodër Vilës në Durrës, ka sjellë edhe përplasjen e radhës midis specialistëve të fushës dhe bashkis

Valbona Sakollari, kandidatja e Bindjes Demokratike për bashkinë e Durrësit vjen me një program elektoral që synon të përmirësojë kushtet

"Paketa Moneyval miratuar dje nga Parlamenti sjell mjete të reja për të luftuar në mënyrë efektive kundër pastrimit të parave dhe fin

Aksi i Bulevardit Zogu i Parë, nga Sheshi “Skëndërbej” te ish-Stacioni i Trenit, do të rikonstruktohet për t’u kthyer në një nga zonat ko