EMRAT/ Sekuestrohen 5 milionë euro nga trafiku i kokainës, dy të arrestuar

06/09/2018 - 12:11

Para dhe prona të paluajtshme në vlerën e 5 milionë eurove janë sekuestruar nga Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda, që burojnë nga aktiviteti kriminal i trafikut të drogës.

Dy persona janë arrestuar si pjesë e një bande kriminale të trafikut ndërkombëtar të kokainës nga vendet e Amerikës Latine drejt Evropës.

Të arrestuarit janë Arjan Ndoci 41 vjeç dhe Julian Deblini 35 vjeç, si dhe janë sekuestruar 5 milionë euro. Në një deklaratë për mediat, Policia e Shtetit dhe Prokuroria e Krimeve të Rënda deklaruan se dy të arrestuarit janë pjesë e një bande të trafikut ndërkombëtar të kokainës.

Një pjesë e parave të sekuestruara janë bllokuar në llogaritë bankare të dy të arrestuave dhe familjarëve të tyre, si dhe janë bllokuar pasuri të patundshme.

Operacioni i autoriteteve shqiptare është zhvilluar në bashkëpunim me policinë greke dhe atë spanjolle.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

I ftuar sonte në emisionin “Opinion”, Administratori  i OSHEE-së Adrian Çela deklaroi se nga vendimi për faljen e kamatëvonesave përfitoj

Ndërsa paketa ekonomike lidhur me situatën koronavirus ka nisur tashmë të aplikohet, duket se një kategori e caktuar qytetarësh janë ende

Kryebashkiaku i Shijakut, Elton Arbana, shprehet permes nje postimi në rrjete sociale se sot janë ndarë ndihmat ekonomike për familjet në

Mjeku infeksionist, Tritan Kalo, është kundër lehtësimit të masave kundër koronavirusit, teksa shprehet se një vendim i tillë është i par

Të rinjtë e FRPD Durrës kanë dhuruar gjak ditën e sotme për t'u ardhur në ndihmë të sëmurëve talasemik.

Një grupim biznesmenësh durrsakë ka nisur sot shpërndarjen e pakove të para me ndihma ushqimore për familjet në nevojë.

Vendi fqinjë, Itali, regjistroi sot 610 viktima nga koronavirusi, ndërsa numri total ka arritur në 18.279.

Një paciente 72 vjeçare nga Tirana, me inicialet V.S., ka ndërruar jetë pasditen e sotme në spitalin infektiv në QSUT, e konfirmuar me CO

Foto-reportazhi i Rojterit (Reuters), që po bën xhiron në mediat botërore, por në ato shqiptare (përjashtuar dy portalet e Durrësit) mbah

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë sjellë ndihma në Shqipëri, për të lu