EMRI/ Nuk gjen qetësi institucioni, drejtor i ri në Kadastrën e Durrësit (FOTO)

19/11/2019 - 18:13

Drejtori i ri i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës në Durrës do të jetë Artur Çobani. Ai do të zëvendësojë Arjan Çengun, i cili erdhi në krye të këtij institucioni pak javë më parë, pas arrestimit të ish-drejtorit Liridon Pula. Mësohet se Çengu ka qenë në detyrë edhe gjatë ditës së sotme në ASHK Durrës. Prezantimi i drejtorit të ri Artur Çobani do të bëhet nesër (e mërkurë) në orën 09.00.

Çengu u komandua pasi Pula u arrestua për shpërdorim detyre dhe u la në burg nga Gjykata e Shkallës së parë. Megjithatë Pula u la i lirë pasi apeloi vendimin në Gjykatën e Apelit.

Drejtori i ri Artur Çobani ka mbajtur postin e shefit tekniko-ligjor, në Drejtorinë e Përgjithshme të Kadastrës, po ashtu ka qenë i komanduar drejtor në Kavajë para shkrirjes së drejtorive të Aluiznit dhe Hipotekës.

ASHK Durrës javët e fundit ka qenë në qendër të vëmendjes edhe për shkak të operacionit policor "Rodoni", i cili çoi pas hekurave 18 persona, mes të cilëve 3 ish-drejtorë të Hipotekës Durrës dhe shpalli në kërkim 3 të tjerë.

Gjatë ditës së sotme, në kuadër të operacionit "Rodoni" u arrestua një tjetër person, 32-vjeçari A.R. nga Katundi i ri, i cili ishte shpallur në kërkim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“Bëni durim, sepse grupet e inspektimit do të shkojnë në çdo banesë e pallat, bonusi i qerave do të lëvrohet nga fillimi i janarit!"

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka vendosur të emërojë Shemsi Prençin Këshilltar të Posaçëm për Emergjencat Civile.

Me qindra qytetarë të Durrësit, të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit, çdo ditë i drejtohen bashkisë për të gjetur një zgjidhje për problem

Dëbora ka zbardhur edhe parkun kombëtar të Thethit.

Ambasada amerikane në Tiranë ka zbuluar një pjesë të planeve të SHBA-ve për të mbështetur reformën e burgjeve në Shqipëri.  

Policia e Tiranës ka bërë publike masat që janë marrë për derbin Partizani – Tirana, i cili luhet sot në orën 17:00, që konsistojnë në si

Ujësjellës Kanalizime Durrës njofton të gjithë abonentët të cilët janë larguar nga banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit se mund t

Këtë të premte parashikohet me vranësira dhe herë pas here me reshje shiu gjatë paradites sipas MeteoAlb.

Paketa anti-shpifje që ka ngjallur debat në Shqipëri dhe reagime nga organizatat ndërkombëtare, u bë temë diskutimi edhe në Komisionin e

Drejtori Ekzekutiv për Shqipërinë në Bankën Botërore, Patrizio Pagano thotë se efektet e tërmetit do të kenë ndikim në ekonominë e vendit