Fortunali godet Durrësin, situatë e rëndë në lagjet e qytetit (FOTO & VIDEO)

Postuar: 06/03/2018 - 18:28

   Fortunali që goditi Durrësin pasditen e sotme përmbyti rrugët e qytetit.

Era e fortë, e shoqëruar me reshje të dendura shiu solli bllokimin e akseve rrugore dhe kryqëzimeve kryesore në qytet.

Drejtuesit e mjeteve lëviznin me vështirësi në rrugë, pasi pas vetëm 15 minutave shi, niveli i ujit në rrugë u ngrit në disa cm.

Fotot dhe videot që sjell DurrësLajm dëshmojnë situatën e vështirë të krijuar në shumë lagje të qytetit.

Ndërkohë, shumë qytetarë kanë raportuar pranë redaksisë së DurrësLajm se era e rëndë e ujërave të zeza ka pushtuar gjithë qytetin. 

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj në një postim në Twitter shkruan se, operacioni “Forca e Ligjit” ka zhvilluar një goditje ndëshkuese n

Verifikimi i ligjshmërisë së pasurisë mbetet kolona kryesore e Vetingut të rreth 800 njerëzve të drejtësisë shqiptare.

Deklarata e historianes shqiptare Elena Kocaqi se në Greqi nuk ka grekë, por janë arvanitas të greqizuar si dhe raca të tjera, nuk ka kal

Territori shqiptar mbetet gjatë gjithë ditës në kushtet e motit të kthjellët përjashtuar Verilindjen dhe zonat Lindore ku pasditja fuqizo

   Pas “furtunës” së shkaktuar në Prokurori për hetimin e kërkuar për 10 prokurorë, Arta Marku, u përgjigj duke thënë se se kjo situatë ë

   Sokol Stojani, një ndër drejtorët kryesorë të Prokurorisë së Përgjithshme u lirua nga detyra më 19 shtator, sipas një urdhri të rrjedh

   143 persona kanë humbur jetën gjatë 8 muajve të parë të këtij viti në aksidente rrugore.

29 prej viktimave ishin femra.

   Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda Tiranë regjistroi procedimin penal Nr.164/2017 për veprën penale  “Tr

   Qeveria ka zyrtarizuar tenderin për të dhënë me koncesion për 20 vjet kontrollin e pompave në stacionet e karburanteve.

Çështja “Shullazi” vijon të përplasë prokurorë të Krimeve të Rënda dhe kryeprokuroren e përkohshme, Arta Marku.