FOTO/ Policia Bashkiake prish “aksionin” e hajdutit në Durrës

15/11/2019 - 14:34

Punonjësit e Policisë Bashkiake së Durrësit kanë parandaluar një vjedhje sot.

Një hajdut tentoi t’i vjedhë telefonin një të moshuare, por kënaqësia nuk zgjati shumë, pasi aty pranë ndodheshin Uniformat e Policisë Bashkiake.

Falë reagimit të shpejtë e në kohë të punonjësve të Policisë Bashkiake është mundësuar kapja në flagrancë e autorit dhe neutralizimi i tij.

Menjëherë u njoftua Policia e Shtetit, e cila shoqëroi dhe procedoi penalisht hajdutin.

Këto janë pamjet e para fill pas kapjes së autorit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr. 17 pranë Ndërmarrjes së UKD-së.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

 Zv/ministrja e Brendshme Rovena Voda ka qenë sot bashkë me kryetarin e bashkisë së Durrësit Zhulien Varfaj tek kompleksi “Jedas", në lag

Zv/Kryeministri Erion Braçe zbuloi se koncesioni i rrugës Milot-Balldre është anuluar.

Drejtoresha e gjimnazit ‘Sami Frashëri’ në Tiranë, Teuta Dobi është shkarkuar sot nga puna.

Më 6 dhjetor 2019, në njësinë administrative Manëz në bashkinë e Durrësit, përfundoi instalimi i njësive të lëvizshme të banimit që Gazsj

Një nga ngjarjet më të rënda të tërmetit që ndodhi në datën 26 nëntor ishte padyshim tragjedia në pallatin 6 katësh pranë Kryqit të Kuq n

Në një kohë kur Durrësi ka hyrë në ditën e 11-të që nga tërmeti shkatërrimtar i datës 26 nëntor, bilanci i dëmeve në terren sa vjen e rën

Mëngjesin e 26 nëntorit, Shqipëria u godit nga një tërmet i fuqishëm që shkaktoi 51 viktima dhe qindra të plagosur.

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka bërë të ditur se ekspertët e saj po punojnë me inxhinerët shqiptar në mënyrë që

Sot, në ditët e 11-të pas tërmetit, një grup ekspertësh izraelitë kanë inspektuar pallatin 12 katësh pranë tregut të vogël industrial, në

Në një deklaratë për mediat, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu tha se Policia e Shtetit vijon të punojë me orare